IX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY03.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie, do czwartku włącznie, przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek. 

2. Jutro, tj. w poniedziałek o godzinie 19.15 w świetlicy przy kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnymi oraz osobami, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy do jutra osoby chętne aby się zapisały. Bardzo prosimy o przybycie.

3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, 10 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Konsultor Prowincjalny Ksiądz Tomasz Raćkos. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wiszni Małej o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość, natomiast z Mienic i z Piotrkowiczek kościoła filialnego.

5. Z okazji odpustu w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w przyszłą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 nie będzie Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

6. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 12.00 do Wysokiego Kościoła zapraszamy wszystkich, którzy 28 maja tego roku przyjęli Sakrament Bierzmowania. Podczas Eucharystii młodzież otrzyma świadectwo przyjęcia tego Sakramentu. Zapraszamy też ich rodziców i świadków bierzmowania.

8. W dniu dzisiejszym jak to ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę po każdej Mszy świętej ministranci zbierają do puszek ofiary pieniężne na wakacyjny wyjazd nad morze. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie prosimy jeśli znaleźliby się indywidualni sponsorzy, to prosimy o kontakt z Księdzem Robertem.

9. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Was o ofiarność.

10. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Pijorek z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie