ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018

1. Dzisiejsza uroczystość komunijna jest początkiem tzw. „Białego Tygodnia”. Od jutra, przez cały tydzień, wszystkie dzieci pierwszokomunijne będą przychodziły ze swoimi rodzicami do kościoła parafialnego na godzinę 18.00 na nabożeństwo majowe i Mszę świętą, aby codziennie jednoczyć się z Panem Jezusem w Eucharystii.

2. Dzieci, które przystąpiły dzisiaj do I Komunii świętej otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne w dniu jutrzejszym, tj. w poniedziałek po Mszy świętej.

3. Dzisiejsza uroczystość, Zesłanie Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.30.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy świętej o godzinie 12.00 trzydziścioro dzieci będzie obchodzić rocznicę Komunii świętej.

5. Próby dla dzieci rocznicowych odbędą się w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę o godzinie 16.30 oraz w czwartek o godzinie 16.00 próba generalna. Spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodziców i rodzeństwa będzie w sobotę o godzinie 15.30.

6. W poniedziałek, 28 maja w Krynicznie podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 grupa 21 osób z naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania przez włożenie rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Próby liturgiczne przed tą uroczystością będą w Krynicznie w tym tygodniu we wtorek i w czwartek o godzinie 18.45. W czwartek na próbę przychodzą również świadkowie Bierzmowania. Spowiedź święta dla kandydatów do Bierzmowania, ich Rodziców i Świadków będzie w naszym kościele w najbliższą sobotę, 26 maja o godzinie 15.00.

7. W piątek, 25 maja odbędzie się spotkanie Ministrantów i Lektorów w sprawie uroczystości Bożego Ciała, odpustu parafialnego i wakacyjnego wyjazdu: w Wysokim Kościele będzie ono o godzinie 19.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy wszystkich o obecność.

8. Informujemy, że osoby, które dotychczas przygotowywały ołtarz na Boże Ciało z Wiszni Małej ze względu na stan zdrowia, nie mają sił aby się tym zajęli, dlatego od tego roku będziemy wyznaczać mieszkańców ulicami z Wiszni Małej. W związku z tym już dzisiaj zwracamy się z gorącą prośbą aby na Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku, które przypada 31 maja przygotowali i udekorowali ołtarz na Boże Ciało parafianie począwszy od ulic: z Pocztowej, Parkowej i Wąskiej. Materiały można odebrać u państwa Bednarskich.

W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: 24.05 – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; 26.05 – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem; Jak oceniają Polacy zmianę po kilku niedzielach bez handlu i wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech duch świąt wielkanocnych pozostanie w Waszych sercach!

W tym tygodniu pożegnaliśmy byłą naszą parafiankę śp. Bogumiłę Wallę. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Salwatorianie