VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13.05.2018

1. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i wszystkich wiernych, które są odprawiane w tygodniu w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe w Wysokim Kościele po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną (17.30).

2. W tym tygodniu na zakończenie nabożeństwa majowego odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godzinie 10.00 w kościele parafialnym 22 dzieci z trzecich klas ze szkoły podstawowej przystąpi do pierwszej komunii świętej.

4. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną przyszły w tym dniu na Mszę św. do Wysokiego Kościoła na godz. 8.00, 12.00 i 16.45, a także do Piotrkowiczek na godz. 9.45 i 18.00 oraz do Wiszni Małej na godz. 11.00.

5. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę, tj. 19 maja o godzinie 15.30.

6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby:
– w poniedziałek o godzinie 16.00
– w środę o godzinie 16.30
– w czwartek o godzinie 16.00 – próba generalna z rodzicami, którzy są bezpośrednio zaangażowani w czasie tej uroczystości. Obecność obowiązkowa!

7. We wtorek, 15 maja w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie Kandydatów do Bierzmowania. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o godzinie 18.00, a po nabożeństwie będzie Msza święta z konferencją formacyjną i spotkanie.

8. W czwartek, 17 maja odbędzie się spotkanie ministrantów i lektorów oraz tych, którzy chcieliby zostać ministrantami. W Piotrkowiczkach będzie ono o godzinie 18.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 19.00.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła
– w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski
Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali swoje uroczystości życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego!

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: O wniebowstąpieniu Pana Jezusa – niebo to „ktoś”, a nie „coś”; O dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy za świadectwo wiary i okazane dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie