VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2018

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do liczniejszego udziału w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu w obu kościołach: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe: w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną.

2. Informujemy, że w niedzielę – 20 maja 22 dzieci z trzecich klas ze szkoły podstawowej o godzinie 10.00 w kościele parafialnym przystąpi do pierwszej komunii świętej.

3. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby: we wtorek, w środę i w czwartek o godzinie 16.30 w kościele parafialnym. Obecność dzieci w tych dniach obowiązkowa!

4. W tym tygodniu od poniedziałku do środy przypadają Dni modlitw o urodzaje ziemskie i błogosławieństwo dla pracy ludzkiej. Natomiast w piątek rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! A w nim m.in.: „Nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają jak przygotowywały swoje dzieci do I komunii świętej; W ramach rozpoczynającego się cyklu „Ojcowie Niepodległości” – prezentacja postaci Wojciecha Korfantego i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Rapacką-Gołuzd z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!

Salwatorianie