V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018

1. We wtorek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. W kościele w Piotrkowiczkach nabożeństwo majowe będzie w tygodniu o godzinie 17.00, natomiast w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. Prosimy Was Drodzy Bracia i Siostry, Droga Młodzieży i Drogie Dzieci, abyście polecali się Matce Chrystusa biorąc udział w tych nabożeństwach!

2. Msze św. w dni powszednie w maju będą odprawiane w obu kościołach po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku).

3. Czwartek 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00, 12.00 i 16.45, a w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 (nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 w Wiszni Małej i 18.00 w Piotrkowiczkach). Msza św. w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 będzie celebrowana w intencji Ojczyzny, władz i mieszkańców naszej gminy, a po jej zakończeniu na placu obok kościoła odbędzie się uroczystość patriotyczna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca, w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego.

6. Informujemy, że Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek – 4 maja.

7. Ze względu na to, że pierwszy czwartek miesiąca wypada w uroczystość NMP Królowej Polski, dlatego nabożeństwo w intencji powołań będzie w obydwu kościołach w piątek podczas nabożeństwa majowego. Serdecznie zapraszamy.

8. W pierwszą sobotę od godziny 9.00 będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych.

9. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

10. W przyszłą niedzielę, 06 maja o godzinie 12.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza święta w intencji strażaków OSP z Wiszni Małej, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich strażaków z naszej parafii i ich rodziny oraz tych, którzy stali przy Bożym Grobie w Piotrkowiczkach.

11. Po raz kolejny informujemy, że w dniach od 25 września do 1 października nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby, które są zainteresowane wyjazdem na tą pielgrzymkę w tym terminie, prosimy aby do końca czerwca przyszli się zapisać u Księdza Proboszcza w kancelarii parafialnej lub u Pani Jolanty Mytnik w Biurze Podróży „Optimal Travel” we Wrocławiu na ulicy Horbaczewskiego 4-6.

12. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
1.05. – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
2.05. – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
4.05. – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. A w nim m.in.: O nowej błogosławionej Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Mariannę Kowalczyk z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia!

Salwatorianie