IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018

1. W tym tygodniu, w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.

2. W następną niedzielę, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski
– we wtorek – wspomnienie św. Jerzego, męczennika
– w środę – święto św. Marka Ewangelisty

4. Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Śląskiej w Krynicznie oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej zapraszają na spotkanie ze świadkiem historii profesorem Henrykiem Słowińskim i pułkownikiem Feliksem Kosteckim w ramach przygotowania do obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w najbliższy piątek, 27 kwietnia o godzinie 18.00 do OKSiR-u w Wiszni Małej. Wstęp wolny!

Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj dostępny jest Gość Niedzielny! A w nim: Bezpłatny dodatek adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym; Czy Duch Święty może zmienić Tradycję w Kościele? i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Jana Bienias z Wysokiego Kościoła. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Dziękujemy Wam za to wspólne trwanie przy Chrystusie we wspólnocie Kościoła! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Kościoła zawsze Wam towarzyszą!

Salwatorianie