ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Początek okresu Wielkanocnego

01.04.2018

1. Dzisiaj Msze święte odprawimy jeszcze: w Wysokim Kościele o godzinie 6.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętych o godzinie 8.00 i popołudniowych.

2. Jutro Msze święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

3. Od wtorku Msze święte w dni powszednie będą odprawiane w kościele parafialnym o godzinie 18.30; w Piotrkowiczkach w piątki o godzinie 17.30. Natomiast w sobotę o godzinie 17.00 Msza święta będzie w Pierwoszowie.

4. Informujemy, że z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

5. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian do kaplicy cmentarnej o godzinie 15.00, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6. Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym dniu w całej Polsce po Mszach świętych będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna przez członków Caritas na działalność charytatywną. Prosimy o ofiarność na ten cel.

7. W przyszłą niedzielę, 8 kwietnia po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym będzie spotkanie z przedstawicielką Biura Pielgrzymkowego do Ziemi Świętej, która przedstawi szczegółowe informacje dotyczące naszej pielgrzymki. Osoby, które już się zapisały i te, które chciałby pojechać na tą pielgrzymkę prosimy aby przyszli w tym dniu na Mszę świętą i na to spotkanie.

8. Najważniejsze święta, które przeżywamy są wielkim przedsięwzięciem od strony organizacyjnej. Dlatego trzeba teraz wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy włożyli wiele wysiłku w ich przygotowanie.
Dziękujemy: Pani Teresie Kukułce i z jej rodziny za zrobienie Ciemnicy i Bożego Grobu w Wysokim Kościele i za przyozdobienie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość oraz za zadbanie porządku wokół kościoła; licznej grupie parafian z Piotrkowiczek i z Mienic za trud i ofiarowany czas w zrobieniu Ciemnicy i Bożego Grobu w kościele filialnym, za jego przyozdobienie oraz posprzątanie kościoła; państwu Klimiuk za posprzątanie i przyozdobienie kaplicy w Wiszni Małej; tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu; Panu Czesławowi Miziniak za przywiezienie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, tj. ministrantom i lektorom; osobom, które zaangażowali się w liturgię podczas Triduum Paschalnego; strażakom za czuwanie przy Grobie Pańskim i za niesienie baldachimu i chorągwi w czasie procesji rezurekcyjnej; panu Adamowi Janikowi; panu Organiście; i tym wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym osobom, które na Niedzielę Palmową zrobili do kościoła parafialnego palmę. Wszystkim z serca składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru Gościa Niedzielnego.

Wam, drodzy Parafianie oraz miłym gościom i osobom, które u nas uczestniczą w liturgii składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w naszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć swoich ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Was wypełni swoim pokojem i abyście nieśli Go także tym, do których zostaliście posłani. Wszystkim życzymy radosnego Alleluja!

Salwatorianie