NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

25.03.2018

1. Dzisiaj Rodzice ministrantów i lektorów rozprowadzają palmy, a w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny będą rozprowadzać upieczone przez siebie ciasto. Ofiary za palmy i ciasto są dobrowolne i zostaną one przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów nad morze. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie.

2. W Wielki Wtorek, 27 marca o godzinie 18.00 Ksiądz Robert zaprasza mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic do kościoła w Piotrkowiczkach, aby wykonać dekorację Bożego Grobu, posprzątać i przygotować kościół na Święta Wielkanocne. Pracy jest bardzo dużo, dlatego prosimy o liczne przybycie.

3. W Wielką Środę od godziny 9.00 wyruszymy z posługą sakramentalną do osób chorych i starszych. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższego wtorku.

4. Spotkanie ministrantów i lektorów w związku z Triduum Paschalnym będzie w Wielki Czwartek: w Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00.

5. W tym tygodniu będziemy celebrować najważniejsze chrześcijańskie święto: TRIDUUM PASCHALNE. Triduum zaczyna się w Wielki Czwartek wieczorem i trwa do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to dni najbardziej święte w roku! Dlatego przeżyjmy je z wiarą i pobożnością biorąc w kościele udział w ceremoniach liturgicznych!

6. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa. Msza święta w tym dniu zostanie odprawiona w obu naszych kościołach o godzinie 18.30. Po Mszy świętej będzie adoracja w ciemnicy do godziny 22.00.

7. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 do rozpoczęcia Ceremonii Wielkopiątkowych.

8. Wielki Piątek – pamiątka dnia śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej. Ceremonie wielkopiątkowe rozpoczną się w obu kościołach o godzinie 18.30. Po ceremoniach, odśpiewanie 3 części Gorzkich Żali i adoracja przy Bożym Grobie do godziny 22.00. Ofiary złożone do koszyków w czasie adoracji Krzyża przeznaczone zostaną na Boży Grób w Jerozolimie.

9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; czyli wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, a dorosłych obowiązuje nadto post ilościowy czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Prosimy także o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych i zachęcamy do różnych form osobistej pokuty. Bardzo też prosimy abyście przyozdobili krzyż przy kościele parafialnym i filialnym oraz krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

10. W tym dniu zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej w obu kościołach: o godzinie 10.00 dla dorosłych, a dla dzieci o godzinie 11.00. Znajdźcie czas, aby w tym szczególnym dniu być na ostatniej w tym roku Drodze Krzyżowej!

11. Wielka Sobota – w tym dniu również nie ma Mszy świętej. Przyjdziemy adorować Pana Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00 do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Również w tym dniu zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych aż do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej.

12. W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy: w Wysokim Kościele o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 14.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 11.00 i 12.00.

13. O godzinie 20.30, w kościele parafialnym w Wysokim Kościele rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00. To najważniejsza uroczystość chrześcijańska i najuroczystsza Msza święta w roku. Na tę najpiękniejszą liturgię przynieście ze sobą świece.

14. Wigilię Paschalną w Piotrkowiczkach zakończymy REZUREKCJĄ, czyli procesją wokół kościoła na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego. Natomiast w Wysokim Kościele Rezurekcja będzie w Niedzielę rano o godzinie 6.00. Intencja, która została zamówiona na Niedzielę Wielkanocną na godzinę 8.00 zostanie odprawiona o godzinie 6.00.

15. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego czyli w Wielkanoc Msze święte będą celebrowane: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godzinie 8.00 i Mszy świętych popołudniowych.

16. Spowiedź w Wielkim Tygodniu będzie:
– w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą w kościele parafialnym
– w Wielki Czwartek – pół godziny po Mszy świętej i będzie trwała godzinę (w obu kościołach)
– w Wielki Piątek – pół godziny po ceremoniach i będzie trwała godzinę (w obu kościołach)

17. W Wielką Sobotę i w Niedzielę Wielkanocną spowiedzi nie będzie!

18. Informujemy, że przez dwie niedziele do puszek Caritas złożyliście ofiarę w wysokości 1207 złotych. Bóg zapłać Wam za dar serca! Składamy także serdeczne podziękowania Państwu Arkadiuszowi i Marcie Aptazy za ofiarowanie wędlin dla rodzin potrzebujących, Pani Magdalenie Kwiecień za zakup darów oraz osobom Caritas za zrobienie paczek i rozwiezienie ich w czwartek. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania!

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Dziękujemy za wszelkie dobro! Życzymy wszelkiego błogosławieństwa i głębokiego przeżycia największych tajemnic naszej wiary!

Salwatorianie