V NIEDZIELA

OKRESU PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

(WIELKIEGO POSTU)

18.03.2018

1.  Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Stanisław Kucała, salwatorianin z Obornik Śląskich. Serdecznie go witamy i życzymy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Bożego Słowa.

2. Msze z naukami rekolekcyjnymi będą odprawiane: w Wysokim Kościele w poniedziałek i we wtorek o godzinie 9.00 i 18.30, a w środę o godzinie 9.30 i 18.45; w Piotrkowiczkach codziennie o godzinie 17.15. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia!

3. W środę na zakończenie rekolekcji okazja do spowiedzi: w Wysokim Kościele o godzinie 9.00 i 18.00. Natomiast w Piotrkowiczkach o godzinie 16.30. W tym też dniu będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność!

4. Rekolekcje dla dzieci odbędą się w poniedziałek i we wtorek w salce w Wiszni Małej: dla grupy I – młodszej od godz. 10.45-11.30 i dla grupy II – starszej od godz. 11.40-12.30. Natomiast w środę w ostatni dzień rekolekcji zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli na godzinę 8.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy świętej dzieci zostaną odwiezione do szkoły autobusem.

5. Plan rekolekcji dla dzieci i dla dorosłych jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie Msza święta.

7. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Natomiast w przyszłą niedzielę (25 marca) przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm.

8. W najbliższą sobotę, 24 marca o godz. 15.00 w Kościele parafialnym w wysokim Kościele odbędzie się próba liturgiczna dla kandydatów, którzy w Niedzielę Palmową zostaną przyjęci do grona ministrantów.

9. Okazja do spowiedzi przed świętami Wielkanocnymi będzie także w przyszłą niedzielę, tj. w Niedzielę Palmową pół godziny i w czasie Mszy świętej (z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniach na Mszach świętych do południa wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy, abyście w czasie trwania rekolekcji i w najbliższą niedzielę wszyscy skorzystali z sakramentu pokuty.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z Pierwoszowa, którzy złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 660 złotych i z Wiszni Małej, którzy złożyli 1260 złotych na zakup kwiatów do Ciemnicy i Bożego Grobu. Pozostałą kwotę, którą uzbierali przeznaczyli parę złotych na odpust parafialny i na zakup potrzebnych rzeczy do funkcjonowania salki katechetycznej w Wiszni Małej, w której co niedzielę jest odprawiana Msza święta.

11. Już dzisiaj informujemy Was, że w tym roku procesja Rezurekcyjna w kościele parafialnym będzie w Niedzielę Wielkanocną rano o godzinie 6.00, natomiast w Piotrkowiczkach w Wielką Sobotę zaraz po Ceremoniach.

12. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na zrobienie paczek dla osób potrzebujących w naszej parafii na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy Bóg zapłać!

13. Dzisiaj po każdej Mszy świętej a także w Niedzielę Palmową przed świętami Rodzice ministrantów rozprowadzają palmy. Ofiary za palmy są dobrowolne, a pieniądze uzyskane z ich sprzedaży będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd kandydatów, ministrantów i lektorów nad morze. Informujemy też, że w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, rodzice ministrantów będą rozprowadzali upieczone przez siebie ciasto, z których ofiary będą przeznaczone na ten sam cel. Z serca dziękujemy za wsparcie Służby Liturgicznej w ich wakacyjnym wyjeździe.

14. W najbliższy czwartek (22 marca) członkowie Caritas wraz z Księdzem Proboszczem będą odbierać dary dla potrzebujących, które złożyliście do koszów w sklepach na terenie naszej parafii i w kościele. Prosimy abyście do tego dnia jeszcze wspomogli te osoby wkładając do tych koszów dary żywnościowe. Jeśli ktoś chciałby jeszcze indywidualnie przywieźć dary, to prosimy o dostarczenie ich do czwartku do godz. 16.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego!

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski!

Salwatorianie