IV NIEDZIELA

OKRESU PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

(WIELKIEGO POSTU)

11.03.2018

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Przewodniczyć im będzie ks. Hubert Kaliszewski, salwatorianin, pracujący we Wrocławiu. Na każdej Mszy świętej zostanie wygłoszona nauka ogólna dla wszystkich. Bardzo prosimy młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte wielkopostne ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego miłosierdzia! Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotkach przed kościołem i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

3. W najbliższą sobotę, 17 marca Msza święta w Pierwoszowie zostanie odprawiona o godzinie 17.45, w czasie której zostanie wygłoszona nauka rekolekcyjna.

4. W najbliższą niedzielę, 18 marca przedstawiciele parafialnego Caritas po raz kolejny będą zbierać do puszek ofiary pieniężne, które będą przeznaczone na paczki dla rodzin najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Bardzo Was prosimy o złożenie ofiary na ten zaszczytny cel.

5. W dniach od 25 września do 1 października br. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Mamy atrakcyjną ofertę z Biura Podróży z Wrocławia. Wszystko zależy od tego czy będzie dużo osób zainteresowanych z naszej parafii wyjazdem na tą pielgrzymkę. Dlatego osoby chętne prosimy aby już zapisywali się w kancelarii parafialnej. Na razie nie trzeba robić żadnych wpłat. Jednocześnie informujemy, że spotkanie z przedstawicielem tego Biura, który przedstawi szczegółowe informacje będzie miało miejsce w kwietniu w niedzielę zaraz po świętach Wielkanocnych.

6. Po Mszy świętej można zakupić paschaliki w ramach akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m. in. O ograniczeniu handlu w niedziele i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Owsiańskiego z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski!

Salwatorianie