III NIEDZIELA

OKRESU PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

(WIELKIEGO POSTU)

04.03.2018

1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątki o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą o godzinie 10.30. W Pierwoszowie Gorzkie Żale odprawiane są w sobotę o godzinie 16.30 przed Mszą świętą.

3. W dniu dzisiejszym i za dwa tygodnie, tj. 18 marca osoby należące do parafialnej grupy Caritas zbierają do puszek ofiary pieniężne, które zostaną przeznaczone na paczki dla rodzin wielodzietnych i najuboższych na Święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać! W miarę swoich możliwości podzielcie się z tymi, którzy potrzebują wsparcia!

4. W piątek, 9 marca odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów: w Wysokim Kościele o godzinie 18.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 18.45. Na spotkanie zapraszamy także tych, którzy chcą zostać ministrantami.

5. Ze względu na to, że uroczystość Świętego Józefa, który jest patronem naszego Księdza Proboszcza, wypada podczas trwania parafialnych rekolekcji, dlatego imieniny Ks. Józefa Sadkiewicza SDS będziemy świętować w najbliższą niedzielę, 11 marca. Solenizant odprawi Mszę świętą imieninową o godzinie 12.00, na którą wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.

6. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Służba Liturgiczna wraz z Rodzicami przygotuje na Niedzielę Palmową palmy, które każdy będzie mógł nabyć przed Mszami przy wejściu do kościoła, a w Wielką sobotę podczas poświęcenia pokarmów na stół wigilijny Rodzice będą rozprowadzać upieczone przez siebie ciasto. Dochód z palm i ciasta będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd kandydatów, ministrantów i lektorów nad morze. Za wsparcie tych dzieł z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Za dwa tygodnie, tj. w piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji jest już wywieszony w gablotce przed kościołem i umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim!

8. Z okazji święta Dnia Kobiet, które przypada w czwartek wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień i opieki Matki Bożej.

9. Pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 25.09 do 1.10 br. Mamy ofertę z Biura Podróży z Wrocławia i musimy im dać odpowiedź czy będziemy zainteresowani do 15 kwietnia br. Przybliżony koszt na 7 dni wynosi 2803 złote plus koszt wstępów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

10. Informujemy, że tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom złożyliście ofiarę w wysokości 540 złotych. Dziękujemy za Wasz dar serca!

11. Zachęcamy do zakupienia paschalików małych i dużych oraz baranków w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki 5 złotych.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie