II NIEDZIELA

OKRESU PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

(WIELKIEGO POSTU)

25.02.2018

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

2. Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45; w Wiszni Małej przed Mszą o godzinie 10.30 i w Pierwoszowie w sobotę o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 marca o godzinie 16.30 w kościele parafialnym rozpocznie się kolejne nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Serdeczne wszystkich zapraszamy, a szczególnie wspólnotę Margaretek.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 2 marca będzie kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania. O godzinie 16.30 spowiedź święta; o godzinie 17.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta i spotkanie formacyjne.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 9.45 w Piotrkowiczkach i o godz. 12.00 w Wysokim Kościele będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 4 marca i w niedzielę 18 marca składka zbierana do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas będzie przeznaczona na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin potrzebujących na święta Wielkanocne. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel składamy serdeczne Bóg zapłać! Bardzo mile są widziany sponsorzy, którzy wesprą naszą inicjatywę.

9. Ofiary zbierane dzisiaj do skarbonek są pomocą dla polskich misjonarzy. Za każdy datek złożony na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Od dziś można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas. Małe kosztują 6 złotych, duże 14 złotych i baranki z białej czekolady 5 złotych.

11. Wychodząc naprzeciw duchowym potrzebom wiernych obrządku greckokatolickiego, liturgia w tym obrządku sprawowana będzie w Trzebnicy, w kościele p.w. Świętych Czternastu Wspomożycieli w Lesie Bukowym. Po raz pierwszy będzie to miało miejsce w niedzielę – 11 marca br. o godz. 14.30. Zainteresowanych zapraszamy i prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim, którzy pragną uczestniczyć w takiej liturgii.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie