I NIEDZIELA

OKRESU PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

(WIELKIEGO POSTU)

18.02.2018

1. Wielki Post jest szczególnym okresem łaski! Starajmy się przeżyć go właściwie. Zadbajmy o odnowienie naszej modlitwy, o dobrą lekturę, o chwilę ciszy. Niech nie zabraknie jakiegoś wyrzeczenia i czuwania nad sobą. Starajmy się też gorliwiej w tym właśnie czasie okazać serce bliźnim. Modlitwa, post i jałmużna wyjednują nam Boże miłosierdzie!

2. Trudno wyobrazić sobie Wielki Post bez Gorzkich Żali. Wszystkich, którym droga jest Męka Chrystusa zapraszamy na to nabożeństwo dzisiaj i w następne niedziele Wielkiego Postu: w Wysokim Kościele po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach po Mszy świętej o godzinie 9.45 i w Wiszni Małej przed Mszą świętą o godzinie 10.30. W Pierwoszowie w soboty przed Mszą święta o godzinie 16.30.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obu kościołach odprawiamy w piątek o godzinie 17.00. Po nabożeństwie – Msza święta.

4. Informujemy, że Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą Niedzielę Wielkiego Postu, tj. 18 marca.

5. W piątek, 23 lutego o godzinie 19.00 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza całej parafii wraz z Rodzicami. Spotkanie dotyczy wakacyjnego wyjazdu oraz świątecznego kiermaszu, dlatego bardzo prosimy o przybycie wszystkich Rodziców.

6. W przyszłą niedzielę, 25 lutego na Mszach świętych: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 będzie podziękowanie za 37 lat grania na organach w naszej parafii Panu Jerzemu Kowalczykowi. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w Jego intencji. Zapraszamy na tą Mszę świętą.

7. Informujemy, że przy stoliku pod chórem jest wyłożony kosz z napisem jałmużna, do którego do piątej Niedzieli Wielkiego Postu można składać artykuły spożywcze, które będą przeznaczone przed świętami Wielkanocnym dla rodzin potrzebujących.

8. Również od jutra, tj. poniedziałku w sklepach na terenie naszej parafii będą wyłożone kosze, do których także można składać artykuły spożywcze na zrobienie paczek dla rodzin potrzebujących pomocy na święta Wielkanocne. W miarę możliwości wspomóżcie tych potrzebujących ludzi z naszej parafii.

9. W tym tygodniu, w Krakowie będzie miała miejsce Kapituła Księży Salwatorianów, w czasie której zostaną wybrane nowe władze zakonne na następną kadencję. Prosimy Was, abyście pomodlili się o błogosławieństwo Boże dla Zgromadzenia Salwatorianów.

10. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna do puszek na pomoc polskim misjonarzom.

11. Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić: paschaliki małe i duże oraz baranki z białej czekolady w ramach ogólnopolskiej akcji Wielkanocne Dzieło Caritas.

12. Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego (piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. W związku z tym i my włączmy się na ten apel Papieża.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego Gościa Niedzielnego! Można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Helenę Franieczek z Mienic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Życzymy Wam wszelkiego dobra i błogosławionych owoców przeżywania wielkopostnego czasu łaski.

Salwatorianie