V NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

04.02.2018

1. Za tydzień – 11 lutego – w niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas Mszy dzieci otrzymają świece komunijne.

2. W czwartek przypada 48 rocznica J. Eminencji Księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza – Seniora. Zachęcamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszych Pasterzy naszej Archidiecezji.

3. W sobotę, 10 lutego odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów. W Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy też dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu ogarnijmy modlitwą chorych i starszych osób z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pobłogosławimy chleb i wodę
– we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
– w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Informujemy, że w minioną niedzielę ofiara pieniężna zbierana do puszek dla Sióstr, które zanoszą do Boga modlitwy w naszej i dobrodziejów intencjach w naszej Archidiecezji wyniosła 780 złotych. Została przekazana do kurii.

7. Pragniemy Was poinformować, że od 1 lutego zakończył po 37 latach grania na organach w naszej parafii Pan Jerzy Kowalczyk ze względów zdrowotnych. Bardzo serdecznie dziękujemy Mu za wszystkie te lata w upiększaniu liturgii swoim graniem, za zaangażowanie, poświęcenie czasu i za wszelkie dobro jakie czynił dla naszej wspólnoty parafialnej. W najbliższym czasie poinformujemy Was kiedy będzie podziękowanie Mu osobiście w czasie Mszy świętej. Jednocześnie informujemy, że obecnie jesteśmy w trakcie poszukiwania nowego organisty.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie