II NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

14.01.2018

1.  Msze święte od jutra będą odprawione w Wysokim Kościele o godzinie 17.00.

2. W dniu dzisiejszym od godziny 14.00 a także jutro, tj. w poniedziałek (15 stycznia) chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy uczynić to dzisiaj po zakończonej Mszy świętej w zakrystii lub skontaktować się telefoniczne do jutra, tj. do południa.

3. W sobotę zakończyliśmy doroczne odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolędę. Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za to, że przyjęliście nas do swoich domów z wiarą, pobożnością i serdecznością. Dziękujemy Wam za wszelkie ofiary materialne, a przede wszystkim za życzliwość i gościnność. Niech Boże błogosławieństwo, o które prosiliśmy w czasie odwiedzin kolędowych pozostanie w Waszych Rodzinach i mieszkaniach. Wszystkim tym rodzinom, które nas przyjęły składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W czwartek – 18 stycznia rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W najbliższy piątek, tj. 19 stycznia i 26 stycznia zostanie odprawiona Msza święta o godzinie 16.00 w Piotrkowiczkach.

6. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata
– w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze, oprócz stałych rubryk, m.in.: O tym, że święty Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski; Papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru i wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Kozan z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie