ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

(Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego)

07.01.2018

1. Dzisiaj, w święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Jutro w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak zgodnie z polskim zwyczajem, do drugiego lutego (czyli święta Ofiarowania Pańskiego) pozostawimy w kościele żłóbek i choinki, a także będziemy jeszcze śpiewać kolędy.

2. W sobotę, 13 stycznia w świetlicy przy kościele parafialnym odbędzie się spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza z całej naszej parafii. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz ich rodziców.

3. Msza święta w tym tygodniu od poniedziałku do piątku będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Nie będzie w tym tygodniu w Piotrkowiczkach. Natomiast w sobotę Msza św. w Wysokim Kościele i w Pierwoszowie będzie o godzinie 17.00.

4. Kancelaria parafialna w czasie odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 11.00.

5. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, natomiast w sobotę będzie od godziny 10.00):
– w poniedziałek – Pierwoszów – ulice: Janowa, Leśna, Osiedlowa, Piękna, Słoneczna, Krótka, Wiosenna i Wrocławska (jeden kapłan od lasu; drugi – od państwa Pawła Kowalczyka przy ul. Wrocławskiej)
– we wtorek – Mienice (jeden kapłan od państwa Bulskich; drugi – od państwa Biernat)
– w środę – Piotrkowiczki – ulice: Wzgórz Trzebnickich i Spacerowa (jeden od ul. Wzgórz Trzebnickich; drugi od państwa Tul)
– w czwartek – Piotrkowiczki – pozostałe ulice (poza Spacerową) (jeden kapłan od ul. Akacjowej; drugi od ul. Widokowej)
– w piątek – Machnice (jeden państwa Romaniuk; drugi od państwa Galera)
– w sobotę od godz. 10.00Wysoki Kościół (jeden od ul. Na Skarpie; drugi od państwa Małeckich)

6. Informujemy, że w przyszłą niedzielę, tj. 14 stycznia od godz. 14.00 chcemy odwiedzić jeszcze te rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie. Taka też możliwość będzie w poniedziałek – 15 stycznia. Jeśli ktoś chce skorzystać z tej możliwości, to prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie w tym tygodniu do godziny 14.00.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi; O nowym biskupie Paryża; Jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Prochoń z Dąbrowy. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Drodzy Parafianie! Dziękujemy Wam za to spotkanie wokół Jezusa i za wszelkie dobro! Życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia!

Salwatorianie