NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31.12.2017

1.  W dniu dzisiejszym nie ma Mszy świętej o godz. 16.45 w Wysokim Kościele i o godz. 18.00 w Piotrkowiczkach.

2. W dniu jutrzejszym, 01 stycznia – w Nowy Rok – w liturgii kościoła czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. W tym dniu Kościół modli się o pokój na całym świecie. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00 i w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej rano o godzinie 8.00. Jest to uroczystość nakazana – każdy wierzący ma obowiązek uczestniczyć w tym dniu w Eucharystii!

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W miesiącu styczniu nie będzie odwiedzin chorych i ludzi starszych z naszej parafii. Odwiedzimy ich w pierwszą sobotę lutego.

4. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

5. Ze względu na trwającą kolędę, pierwszoczwartkowe nabożeństwo w intencji powołań zostaje przeniesione na pierwszy piątek miesiąca. Rozpocznie się ono o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy Wspólnotę Margaretek oraz Parafian i Gości.

6. W pierwszy piątek miesiąca odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. W programie o godzinie 16.30 spowiedź święta, a o godzinie 17.00 Msza święta z konferencją formacyjną.

7. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w Piotrkowiczkach będzie o godzinie 16.30, a o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta.

8. W sobotę, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Tego dnia błogosławimy kadzidło, mirrę i kredę na drzwiach naszych mieszkań, kreśli się litery CMB, które są skrótem łacińskiej formuły Chryste, błogosław temu domowi. To znak, że przyjęliśmy Światło Objawienia i chcemy aby Chrystus przebywał między nami, i aby wszyscy, którzy Go szukają, znaleźli go w naszych domach. Uroczystość Trzech Króli jest świętem nakazanym- tzn. każdy katolik jest zobowiązany w tym dniu do uczestnictwa w Eucharystii. Dlatego Msze święte będą odprawiane w Wysokim Kościele o godz. 8.00, 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 i w Wiszni Małej o godz. 11.00. Nie będzie Mszy w Pierwoszowie o godz. 17.00 i w Piotrkowiczkach o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz zmiana tajemnic różańcowych.

10. Plan odwiedzin kolędowych na najbliższe dni (kolędę rozpoczynamy zawsze o godzinie 15.30):
– 02 stycznia – Wisznia Mała (ulice: Szkolna od OKSiR-u, Krótka, Wąska, blok przy ul. Wąskiej, Wrocławska, Pocztowa i Parkowa) – jeden kapłan od OKSiR-u; drugi od ul. Pocztowej
– 03 stycznia – Wisznia Mała (ulice: Strzeszowska, Wrocławska przy Urzędzie Gminy, Stawowa, Sportowa i przyległe) – jeden kapłan od ul. Strzeszowskiej; drugi od ulicy Stawowej.
– 04 stycznia – Pierwoszów (ulice: Lipowa, Dębowa, Wierzbowa, Parkowa, Sportowa, Ogrodowa, Spacerowa, Polna i Wrocławska) – jeden kapłan od ul. Lipowej; drugi od państwa Brewka

11. W czasie odwiedzin duszpasterskich od wtorku do czwartku Msza święta będzie odprawiana w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Natomiast kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do czwartku od godziny 10.00 do 11.00.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy śp. Kazimierę Dudek z Wysokiego Kościoła. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam, Drodzy Parafianie, za wspólne przeżywanie – w duchu wiary – tego roku, który osiągnął już swój kres. Niech Pan będzie Wam nagrodą za żywe tworzenie tej Wspólnoty i za wszelkie dobro!

Salwatorianie