UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2017

1. Jednym ze sposobów przeżywania świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękna i głęboka tradycja. Niech więc nasze katolickie domy rozbrzmiewają kolędą śpiewaną w gronie rodziny i przyjaciół.

2. W dniu dzisiejszym Msze święte zostaną odprawione: w Piotrkowiczkach o godz. 9.45; w Wiszni Małej o godz. 11.00 i w Wysokim Kościele o godz. 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy popołudniowych.

3. Jutro (26 grudnia) w drugi dzień świąt obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

4. Od jutra, tj. 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjdziemy do Waszych domów, aby wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa i poświęcić mieszkania. Przyjęcie kolędy jest znakiem tego, że poczuwamy się do przynależności do tej konkretnej wspólnoty parafialnej. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności! Pragniemy pobłogosławić każdy dom i każdą rodzinę. Szczególną modlitwą chcemy towarzyszyć tym, którzy zmagają się z trudnościami materialnymi i duchowymi. Dziękujemy także za każdą ofiarę i rozumiemy, że nie wszyscy mogą ją złożyć. Niech to nie będzie przeszkodą w przyjęciu kapłana.

5. Plan kolędy w tym tygodniu (rozpoczynamy od godziny 15.30):
w środę (27.12) – Wisznia Mała (ulice: Nad Potokiem i Szkolna) – jeden kapłan od szkoły; drugi od państwa Jurkowskich)
w czwartek (28.12) – Wisznia Mała (ulice: Łąkowa, Kwiatowa, Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa) – jeden od ul. Makowej; drugi od leśniczówki przy ul. Łąkowej
w piątek (29.12) – Wisznia Mała (ulice: Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa) – jeden od państwa Kozłowskich – Ligota Piękna; drugi od państwa Szydłowskich od nr 1 ul. Leśnej

6. W czasie odwiedzin duszpasterskich w dniach 27, 28 i 29 grudnia Msza święta będzie odprawiona w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Nie będzie Mszy św. w piątek w Piotrkowiczkach. Natomiast kancelaria parafialna będzie czynna w tych dniach od godziny 10.00 do 11.00.

7. W sobotę 30 grudnia Msza święta zostanie odprawiona w Wysokim Kościele i w Pierwoszowie o godzinie 17.00.

8. W najbliższą niedzielę, 31 grudnia przypada ostatni dzień 2017 roku. W związku z tym nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne zostanie odprawione po Mszach świętych: w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 i w Wysokim Kościele o godz. 12.00, na które serdecznie zapraszamy.

9. Dziękujemy: Pani Ewie Bęben z Mienic, Państwu Starula ze Strzeszowa, państwu Jańskim z Pierwoszowa za ofiarowane choinek do naszych kościołów, Panu Andrzejowi Walęckiemu za wycięcie i przywiezienie tych choinek do kościoła parafialnego w Wysokim Kościele i filialnego w Piotrkowiczkach; Pani Teresie Kukułce i jej rodzinie za ubranie choinek i zrobienie szopki, udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego. Serdeczne podziękowania składamy również Pani Iwonie Pieńkowskiej za ufundowanie do kościoła w Piotrkowiczkach sprzętu do sprzątania i środków czystości oraz mieszkańcom Mienic i Piotrkowiczek i Panu Adamowi Janikowi, którzy w kościele filialnym zrobili porządki, udekorowali choinki i kościół oraz zadbali o wystrój szopki betlejemskiej; Państwu Klimiuk za posprzątanie i udekorowanie kaplicy w Wiszni Małej. Dziękujemy także za złożone ofiary w kwocie 1800 zł., dzięki którym mogliśmy przygotować paczki dla rodzin potrzebujących, właścicielom sklepów na terenie naszej parafii za współpracę, pracownikom naszej Gminy za udostępnienie lokum, Państwu Kwiecień za załatwienie produktów, osobom, które złożyli artykuły spożywcze do koszów, wielu sponsorom, Państwu Arkadiuszowi i Marcie Aptazy za ofiarowanie wędlin oraz osobom należących do parafialnego Caritas za zrobienie i pomoc w rozwiezieniu tych paczek dla tych osób. Wszystkim składamy Bóg zapłać!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam i Waszym bliskim aby pokój, który Aniołowie zwiastowali światu zagościł w Waszych domach i Waszych sercach!

Salwatorianie