IV NIEDZIELA ADWENTU

24.12.2017

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła ministranci wraz z rodzicami rozprowadzają ciasta na świąteczny stół, z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrantów i lektorów. Serdecznie dziękujemy za zakup ciasta i wsparcie tego dzieła. Można też nabyć sianko, które niech tradycyjnie znajdzie się dzisiaj w naszych domach na wigilijnym stole.

2. Dzisiaj też obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Jeszcze raz prosimy, abyście w dniu dzisiejszym zachowali tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, zgody i serdeczności. Zachowajmy też zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Po zjedzeniu wieczerzy wigilijnej nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.

3. Zapraszamy na tradycyjną Pasterkę, która zostanie dzisiaj odprawiona: w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 24.00.

4. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte będą celebrowane: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45; w Wiszni Małej o godzinie 11.00 oraz w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy popołudniowych.

5. We wtorek w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przekażemy na utrzymanie Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.

6. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia obchodzimy święto świętej Rodziny. W tym dniu przypada też ostatni dzień 2017 roku. W związku z tym po Mszach świętych: w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i w Wysokim Kościele o godzinie 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

7. Informujemy, że od 15 stycznia rozpoczną się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci, w związku z tym odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda rozpocznie się zaraz po świętach, tj. od 27 grudnia. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

8. W czasie odwiedzin duszpasterskich Msza święta w środę, czwartek i piątek będzie odprawiona w Wysokim Kościele rano o godzinie 9.00. Nie będzie w tym tygodniu w piątek Mszy świętej w Piotrkowiczkach. Natomiast w sobotę odprawimy o godzinie 17.00 w Wysokim Kościele i w Pierwoszowie. Kancelaria parafialna w tych dniach będzie czynna od godziny 10.00 do 11.00.

9. Plan odwiedzin kolędowych w tym tygodniu (kolędę rozpoczynamy od godziny 15.30) :
– w środę (27.12) – Wisznia Mała (ulice: Nad Potokiem i Szkolna) – jeden kapłan od szkoły; drugi od państwa Jurkowskich
– w czwartek (28.12) – Wisznia Mała (ulice: Łąkowa, Kwiatowa. Polna, Wrzosowa, Gajowa, Makowa, Orlikowa, Różana i Chabrowa) – jeden od ul. Makowej, drugi od leśniczówki przy ul. Łąkowej
– w piątek (29.12) – Wisznia Mała (ulice: Leśna, Przy Dębie, Na Kolonii, Akacjowa i Modrzewiowa) – jeden od państwa Kozłowskich – Ligota Piękna, drugi od państwa Szydłowskich od nr 1 ul. Leśna.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego świąteczno-noworocznego numeru Gościa Niedzielnego!

W tym tygodniu pożegnaliśmy Marię Pejas z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...