III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017

1. Jeszcze w tym tygodniu o godzinie 17.00 są odprawiane w obu kościołach Msze święte roratnie, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież z gimnazjum i wszystkich wiernych.

2. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej będzie jeszcze w tym tygodniu w obu kościołach pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej roratniej. Prosimy abyście w tych dniach skorzystali z tego sakramentu ponieważ w czasie Świąt spowiedzi nie będzie.

3. W czwartek (21 grudnia) odwiedzimy od godziny 9.00 osoby chore i starsze z naszej parafii. Osoby, które chcą przyjąć kapłana, a nie są zapisane na liście stałych odwiedzin, prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii do najbliższej środy.

4. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia przypada 4 Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte zostaną odprawione do południa. Nie będzie po południu. Z racji przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia w tym dniu zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych oraz napojów alkoholowych.

5. Wigilia to czuwanie w oczekiwaniu Pana. Świętujmy ją tak, aby Jezus zajął pierwsze miejsce przy naszym stole. Niech to będzie wieczór pojednania, zgody i serdeczności. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od znaku krzyża i przeczytania fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, potem następuje wspólna modlitwa Ojcze nas. Wspomnijmy też tych, którzy odeszli już od nas do wieczności i podzielmy się opłatkiem. Zachowajmy zdrowy umiar w jedzeniu i piciu. Nasza radość niech się wyrazi w wspólnym śpiewaniu kolęd.

6. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w Piotrkowiczkach o godzinie 22.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 24.00.

7. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas zbierają ofiary i artykuły żywnościowe do kosza, który znajduje się przy wyjściu z kościoła na pomoc w przygotowaniu paczki dla ludzi wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. We wtorek (19.12.) od godziny 13.30 członkowie Caritas będą odbierać dary żywnościowe dla ludzi potrzebujących, które zostały złożone przez Was do koszyków w sklepach na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś mógłby jeszcze przywieźć indywidualnie dary na ten cel, to prosimy o dostarczenie ich w tym dniu do godziny 16.00 do Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej.

9. Ze względu na prowadzoną dzisiaj Caritas zbiórkę ofiar na przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin i ze względu na koncert charytatywny na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny, planowany dzisiaj kiermasz ciast przygotowywany przez rodziców ministrantów zostaje przesunięty na święta wielkanocne. Jeśli by ktoś chciał jeszcze nabyć sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne, to może to uczynić przy wyjściu z kościoła.

10. Ksiądz Robert bardzo serdecznie zaprasza mieszkańców Piotrkowiczek i Mienic na wspólne dekorowanie kościoła w Piotrkowiczkach w najbliższy piątek na godzinę 18.00. Pracy przy sprzątaniu i dekorowaniu jest wiele, dlatego prosimy o liczne przybycie. Liczymy też na pomoc mężczyzn w postawieniu choinek i z góry wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego! Można też zakupić Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za złożone ofiary i za wszelkie dowody życzliwości i dobroci. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy wszystkim parafianom i gościom w duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Wasi duszpasterze – Salwatorianie