II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku. Nauki rekolekcyjne głosi salwatorianin ks. Stanisław Kucała z Obornik Śląskich. Serdecznie go witamy i życzmy pomocy Ducha Świętego w trudzie głoszenia Słowa Bożego.

2. W czasie trwania rekolekcji przed Mszą świętą i w czasie jej trwania będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

3. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie można złożyć ofiarę na tacę – zbierze ją Ksiądz Rekolekcjonista. Prosimy Was o ofiarność! Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem, a także umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

4. Jutro i we wtorek nie będzie Rorat. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, szczególnie przygotowujące się do pierwszej komunii świętej i młodzież gimnazjalną do uczestnictwa w roratach w obu kościołach w tym tygodniu od środy do piątku o godzinie 17.00.

5. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła u Liturgicznej Służby Ołtarza i ich Rodziców można nabyć poświęcone sianko na wigilijny stół oraz stroiki i świąteczne ozdoby przez nich wykonane, z których dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd kandydatów, ministrantów i lektorów. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie można nabyć upieczone przez Rodziców ciasta, z których dochód będzie przeznaczony również na ten cel. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

6. Okazja do spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia będzie także w przyszłą niedzielę, tj. 17 grudnia pół godziny i w czasie Mszy świętej (z wyjątkiem Mszy popołudniowych). W tym dniu na Mszach świętych do południa w spowiedzi wspomoże nas ksiądz, który przyjedzie z naszego Seminarium Duchownego z Bagna. Prosimy abyście w najbliższą niedzielę skorzystali z sakramentu pokuty ponieważ w Wigilię i w czasie świąt spowiedzi nie będzie.

7. W dniu dzisiejszym osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej zbierają do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te pomogą przygotować paczki dla rodzin wielodzietnych potrzebujących pomocy na Święta Bożego Narodzenia. Informujemy też, że od środy w czterech sklepach na terenie naszej parafii są wyłożone kosze, do których można składać artykuły spożywcze. W związku z tym, że dwa sklepy są nie czynne dlatego bardzo prosimy abyście takie artykuły spożywcze złożyli także w przyszłą niedzielę do kosza, który będzie wystawiony przy wejściu do kościoła. W miarę swoich możliwości wspomóżcie tych potrzebujących z naszej parafii.

8. W sobotę, 16 grudnia Msza święta w Pierwoszowie zostanie odprawiona wyjątkowo o godzinę wcześniej, a więc o godzinie 16.00.

9. W najbliższą niedzielę, 17 grudnia na Mszy świętej o godzinie 12.00 będzie grała Dęta Orkiestra z Wiszni Małej. Po Mszy świętej będzie koncert charytatywny. Pieniądze pozyskane podczas koncertu zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z Kryniczna poszkodowanej w wyniku pożaru.

10. Osoby, które wyrażały chęć ofiarowania choinek do dekoracji naszych kościołów na święta Bożego Narodzenia prosimy, aby do środy skontaktowały się z nami telefonicznie lub w kancelarii parafialnej.

11. Po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.

12. Pani Magdalenie Kwiecień za pomoc w zakupieniu towaru, sponsorom, którzy wspomogli swoją ofiarą i osobom Caritas, którzy zaangażowali się w przygotowaniu paczek na dzień św. Mikołaja oraz innym osobo, którzy pomogli nam, by to święto dla dzieci miało miejsce składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Roberta Reczyńskiego z Piotrkowiczek i Jadwigę Żegleń – siostrę sióstr Salwatorianek Anieli i Wiesławy Gareckich. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...