I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017

1. Od jutra w obu naszych kościołach, tj. od poniedziałku do piątku, w tygodniu o godzinie 17.00 będą odprawiane Msze święte roratnie, na które zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież gimnazjalną i wiernych. W czasie rorat dzieci otrzymają planszę, na której będą przyklejać obrazki otrzymywane każdego dnia. Prosimy też aby dzieci na roraty przychodzili z lampionami.

2. W środę – 6 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Mikołaja. Msze święte roratnie zostaną odprawione: w Wysokim Kościele o godzinie 17.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. W tym dniu szczególnie zapraszamy dzieci do uczestnictwa w Roratach i na spotkanie ze świętym Mikołajem.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i na koniec będzie ucałowanie relikwii.

4. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w naszych kościołach o godzinie 17.00.

5. W sobotę, 9 grudnia odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów. O godzinie 11.00 będzie spotkanie w Wysokim Kościele, a o godzinie 12.00 w Piotrkowiczkach. Na te spotkania zapraszamy też dziewczynki i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

6. W przyszłą niedzielę, tj. od 10 grudnia rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku – 12 grudnia. Przewodniczyć im będzie Salwatorianin Ksiądz Stanisław Kucała z Obornik Śląskich. Bardzo prosimy wszystkich wiernych o zarezerwowanie czasu na te święte adwentowe ćwiczenia. Skorzystajmy wszyscy z daru Bożego Miłosierdzia. Plan rekolekcji jest w gablotkach przed kościołem i umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim.

7. W sobotę będzie Msza święta o godzinie 17.00 w Pierwoszowie z nauką rekolekcyjną.

8. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Po Mszy świętej dzieci otrzymają łańcuszki z medalikami Matki Bożej.

9. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy świętej przy wyjściu u ministrantów i ich Rodziców będzie można nabyć sianko na stół wigilijny oraz świąteczne ozdoby i stroiki przez nich wykonane. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrantów, za co z góry składamy Bóg zapłać.

10. W dniu dzisiejszym po raz drugi osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej zbierają do puszek ofiary pieniężne na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w najbliższą środę w dniu św. Mikołaja po Mszach świętych w obu kościołach. Natomiast w przyszłą niedzielę będą zbierać na pomoc w przygotowaniu paczek dla rodzin wielodzietnych na święta Bożego Narodzenia. Za każdą ofiarę jaką złożycie składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu po każdej Mszy świętej można zakupić świece wigilijne Caritas. Małe świece kosztują 6 złotych, a duże 14 złotych.

12. Pragniemy poinformować, że z naszej parafii znaleźli się sponsorzy, którzy ufundowali 8 ławek do nowego kościoła w Albanii, gdzie posługuje nasz Współbrat Ksiądz Wojciech Parada SDS. Bardzo serdecznie dziękuje ks. Wojciech za ten dar serca i ofiarodawcom sam prześle podziękowania i informacje dotyczące Jego pracy w Albanii.

13. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy Jadwigę Małecką z Wiszni Małej i Mariana Walęckiego, byłego naszego parafianina. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...