XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

26.11.2017

1. W dzisiejszą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypada święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdecznie dziękujemy kandydatom, ministrantom i lektorom za ich służbę przy ołtarzu Chrystusa; dziękujemy Rodzicom z motywowanie swoich dzieci do tej posługi i za odpowiedzialną współpracę z duszpasterzami. Zapraszamy chętne dziewczyny i chłopców do włączenia się w grono Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Obecnie jest nas 37 osób.

2. Jeszcze w tym tygodniu – do czwartku – w kościele parafialnym będzie odmawiany o godzinie 17.00 różaniec z wypominkami. Po różańcu Msza święta wieczorna. Od piątku Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godzinie 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w Piotrkowiczkach będzie o godzinie 16.30, a o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Msza święta.

4. W piątek 1 grudnia w kościele parafialnym będzie kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. W programie: o godzinie 16.30 spowiedź święta, a godzinie 17.00 Msza święta z konferencją.

5. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy ludzi starszych i chorych z naszej parafii.

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i kolejny Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w dzień Bożego Narodzenia i na spotkanie z Bogiem w wieczności. W okresie Adwentu w tygodniu będą odprawiane Msze święte roratnie. W związku z tym już dzisiaj prosimy rodziców aby pomogli przygotować dzieciom lampiony, z którymi będą przychodziły na roraty.

8. Informujemy, że w zeszłą niedzielę do puszek Caritas złożyliście ofiarę w wysokości 1000 złotych na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Chcemy zrobić 140 paczek. W związku z tym w przyszłą niedzielę, tj. 3 grudnia po raz drugi osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne na ten cel. Podobna zbiórka odbędzie się 10 i 17 grudnia: uzbierane wtedy pieniądze pomogą grupie Caritas przygotować paczki dla rodzin wielodzietnych na Święta Bożego Narodzenia. Prosimy Was o ofiarność!

9. Jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po Mszach świętych w zakrystii u Księdza Roberta można złożyć ofiary na zakup ławek do kościoła w Albanii. Koszt jednej ławki to 100 EURO. Można złożyć dowolną ofiarę. Za każdą ks. Wojciech z Parafianami serdecznie dziękuje.

10. Informujemy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się od II Niedzieli Adwentu.

11. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła.

Zachęcamy do kupienia i przeczytania najnowszej lektury Gościa Niedzielnego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Halinę Krawiec z Mienic i Zenona Kołakowskiego z Pierwoszowa. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...