XXXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

12.11.2017

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

2. W najbliższą niedzielę, 19 listopada osoby należące do parafialnego Caritas po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary pieniężne. Ofiary te przeznaczymy na zrobienie paczek, które otrzymają dzieci w dniu świętego Mikołaja w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W poniedziałek został postawiony nowy krzyż przy grocie koło kościoła parafialnego. W związku z tym składamy gorące podziękowania osobom: Maciejowi Miernickiemu za załatwienie drzewa, montaż i malowanie krzyża, Panu Witoldowi Langowi za składanie krzyża oraz osobom: Andrzejowi Starule, Edwardowi Szostakowi przy struganiu oraz Stefanowi Hupie i Andrzejowi Kukułce, którzy pomogli przy wymianie i postawieniu nowego krzyża. Wszystkim tym osobom składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
– w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej
– w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
– w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. Kilka lat temu Salwatorianie rozpoczęli posługę duszpasterską w Albanii. Nasz współbrat Ksiądz Wojciech Porada wraz z Parafianami rozpoczął budowę nowego kościoła na wzgórzu, który nabiera już ostatecznych kształtów. Niebawem rozpocznie się w nim regularna posługa duszpasterska i sakramentalna. Jest już ołtarz, stacje Drogi Krzyżowej i naczynia liturgiczne. Brakuje jeszcze ławek, dlatego Ksiądz Wojciech zwraca się do ludzi dobrej woli o pomoc. Zgodnie ze starą tradycją Kościoła na ławce będzie umieszczone imię i nazwisko ofiarodawcy, a ludzie gromadzący się w tej ławce na Eucharystii będą się modlić w intencji ofiarodawcy. Koszt jednej ławki to 100 EURO. Jeśli by ktoś chciał ofiarować fundusze na ten cel, to proszę się skontaktować z Księdzem Robertem. On też udzieli więcej informacji.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in.: O sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie; To nie jest matura – o prawidłowym pojęciu czym jest sakrament Bierzmowania i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie