XXXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY05.11.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Różaniec z wypominkami jest odmawiany w kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątek o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30. Msze święte w dni powszednie odprawiamy w Wysokim Kościele po różańcu. W Piotrkowiczkach Msza święta jest sprawowana w piątek, również po różańcu. 

2. W sobotę, 11 listopada będziemy przeżywać święto narodowe: 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Piotrkowiczkach w czasie Mszy świętej o godzinie 10.00 będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej przy miejscowym pomniku oddamy hołd bohaterom walk o wolność naszej Ojczyzny, a potem w miejscowej świetlicy odbędą się uroczystości patriotyczne. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy świętej wszystkich parafian i mieszkańców naszej gminy, w czasie której będziemy dziękować Bogu za dar wolności i pokoju.

3. Ze względu na małą ilość kandydatów do Bierzmowania z klas 3 Gimnazjum, zdecydowaliśmy, że w tym roku szkolnym ten Sakrament przyjmą też uczniowie klas 2 Gimnazjum. Dlatego prosimy, aby uczniowie 2 klas gimnazjum z naszej parafii, bez względu na to, gdzie uczęszczają do szkoły, zgłosili się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej do Księdza Roberta, aby wpisać się na listę. Jednocześnie informujemy, że sakrament bierzmowania przyjmujemy w swojej parafii. Zapraszamy też osoby starsze, które do tej pory nie przyjęły tego Sakramentu.

4. W piątek, 10 listopada odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. W programie: o godzinie 16.30 spowiedź święta, o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe z wypominkami, a godzinie 17.30 Msza święta z nauką formacyjną.

5. W przyszłą niedzielę, 12 listopada zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone książeczki.

6. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

7. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze m.in. O tym, że dobra chrześcijańska modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale także prośbą przeciwko czemuś; O cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie kanadyjski sąd i prokuratora oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za tworzenie tej Eucharystycznej wspólnoty. Za wszelkie dobro i życzliwość. Życzymy błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie