XXX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY29.10.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Jutro i we wtorek zapraszamy do obu kościołów o godzinie 17.00 na nabożeństwo różańcowe. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta. 

2. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione Wysokim Kościele o godzinie 8.00, a w Piotrkowiczkach o 9.45. Główna Msza św. będzie celebrowana w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Po niej wyruszymy na nasze cmentarze, aby modlić się za zmarłych tam spoczywających i poleconych w wypominkach. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest jedną z najważniejszych uroczystości kościelnych – świętem nakazanym! Dlatego nie wystarczy sama obecność na cmentarzu i modlitwa przy grobie. Każdy wierny ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św.! W Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy popołudniowych i różańca.

3. Po zakończeniu Mszy świętej o godzinie 12.00 i procesji będzie możliwość poświęcenia grobów na naszych cmentarzach. Kto będzie chciał poświęcić nagrobek niech podejdzie do kapłana po zakończonej uroczystości.

4. W czwartek, 2 listopada będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze święte w kościele parafialnym zostaną odprawione o godzinie 9.00 i 17.30, a w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30. O godzinie 17.00 w obu kościołach odmówimy różaniec w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

5. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany przez cały miesiąc listopad. W kościele parafialnym: w tygodniu o godzinie 17.00, a w niedziele po Mszy św. wieczornej. W Piotrkowiczkach: w piątki o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 17.30.

6. Od południa 1 listopada do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. W pozostałe dni za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych można zyskać odpust cząstkowy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy Wspólnotę Margaretek, wszystkich Parafian i Gości do kościoła parafialnego na godzinę 16.30 na nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań. Po Mszy świętej odmówimy litanię do św. O. Pio i po niej będzie ucałowanie relikwii.

8. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed odmówieniem różańca za zmarłych.

9. Ze względu na bardzo małą ilość kandydatów do Bierzmowania z klas III Gimnazjum, zdecydowaliśmy, że w tym roku szkolnym do tego sakramentu mogą przystąpić także uczniowie klas II Gimnazjum. Dlatego prosimy, aby uczniowie II klas Gimnazjum z naszej parafii, bez względu na to do jakiej uczęszczają szkoły zgłosiły się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek w godzinach od 18.00 do 19.00 do kancelarii parafialnej do księdza Roberta, aby się wpisać na listę kandydatów do bierzmowania. Listopadowe spotkanie formacyjne w kościele będzie w piątek – 10 listopada.

10. W pierwszą sobotę odwiedzimy od godziny 9.00 chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

11. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Modlitwa jest pomocą dla zmarłych; Dlaczego nie trzeba bać się umierania; Co czują lekarze zabijające nienarodzone dzieci oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów. Można też zakupić listopadowy Mały Gość Niedzielny przeznaczony dla dzieci.