XXIX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

22.10.2017

1.  Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane o godzinie 17.00. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na stoliku w zakrystii). Jeszcze raz bardzo prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych. Można to uczynić drukowanymi literami i w formie odmienionej np. za zmarłą Marię, Grzegorza itp. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Już dzisiaj zwracamy się do Was z gorącą prośbą, abyście zadbali o czystość na cmentarzach i wokół cmentarzy. Gorąco prosimy, aby nie wyrzucać śmieci z cmentarzy poza ogrodzenia tylko do kontenerów, które znajdują się przy cmentarzach. Jeszcze raz bardzo gorąco apelujemy, aby do nich wrzucać tylko tworzywa sztuczne, tj. plastiki, szkła, doniczki po kwiatach, sztuczne kwiaty i pozostałości po zniczach. Natomiast trawę, liście, żywe kwiaty i cienkie gałązki prosimy wrzucać do kompostowników, które znajdują się także przy cmentarzach. Prosimy także aby do kontenerów i kompostowników nie wrzucać nieczystości z gospodarstw domowych. Samochody należy pozostawić na parkingu przy parkanie i nie wjeżdżać na teren przy cmentarzach.

4. W przyszłą niedzielę, tj. 29.10. w naszej parafii po każdej Mszy świętej przez woluntariuszy odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, zakazującym zabijania poprzez aborcję nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia lub stwierdzenia u nich choroby, wady czy upośledzenia. Aby móc się podpisać potrzebny będzie numer PESEL. Zmiana prawa nie przewiduje żadnych kar dla kobiety dopuszczającej się aborcji. Biskupi Polski poparli obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję” i zbieranie pod nią podpisów. Jest ona zgodna z nauczaniem św. Jana Pawła II wyrażonym w encyklice Evangelium Vitae. Zachęcamy Was wszystkich do składania tych podpisów.

5. Można zakupić kalendarze: Salwatoriański Kalendarz Misyjny oraz Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2018, które znajdują się w Wysokim Kościele na stoliku przy wyjściu z kościoła. W Piotrkowiczkach na balaskach. Cena tych kalendarzy 8 złotych. Zachęcamy do ich zakupienia.

W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O amerykańskim instytucie, w którym pomaga się bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa; O ludziach, którzy bez pieniędzy, karty kredytowej czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!