XXVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

15.10.2017

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane o godzinie 17.00. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. Za dwa tygodnie rozpocznie się miesiąc listopad – miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych. W miesiącu tym będziemy odmawiać różaniec w intencji zmarłych z naszych rodzin wypisanych przez Was na kartach wypominkowych. Kartki są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła – można je zabrać do domu (w Piotrkowiczkach – na balaskach). Bardzo prosimy, aby czytelnie wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych. Można to uczynić drukowanymi literami i w formie odmienionej np. za zmarłą Marię, Grzegorza itp. Wypisane wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich parafian i osób, którzy mają groby swoich zmarłych na naszych cmentarzach, aby raz w roku w podpisanej kopercie złożyli ofiarę pieniężną w kwocie 30 złotych na wywóz śmieci przynosząc do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy też o przekazanie tej informacji innym osobom, którzy nie należą do naszej parafii a mają na naszych cmentarzach groby swoich bliskich.

4. W poniedziałek, 16 października o godzinie 11.00 w ramach Jubileuszu 750 lecia kanonizacji świętej Jadwigi Śląskiej w trzebnickiej bazylice będzie sprawowana Msza święta dla ludzi starszych i chorych, na którą serdecznie zapraszamy.

5. Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę, 21 października: w Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00. Na to spotkanie zapraszamy dziewczynki i chłopców, którzy chcą zostać ministrantami.

6. Informujemy, że ofiara pieniężna zbierana do puszek w Dniu Papieskim, przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z rodzin ubogich, wyniosła 780 złotych. Pieniądze zostały przekazane do kurii.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim strażakom z Wiszni Małej za zrobienie grochówki, osobom pojedynczym, rodzinom i całemu zespołowi parafialnemu Caritas za zrobienie kanapek i poczęstowanie pielgrzymów idących z Wrocławia do grobu św. Jadwigi do Trzebnicy. Wszystkim tym osobom składamy Bóg zapłać!

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej;
we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa;
w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty;
w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Powiększone wydanie z okazji uroczystości Jadwiżańskich w Trzebnicy; O handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej prowadzi Was przez ten nowy tydzień.