XXVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

08.10.2017

1. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i wszystkich wiernych w nabożeństwie różańcowym, które w tygodniu jest odprawiane w obu kościołach o godzinie 17.00. W Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym jest po Mszy wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

2. W najbliższą sobotę, 14 października około godziny 13.00 przybędą do naszej parafii pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do grobu świętej Jadwigi w Trzebnicy. Bardzo prosimy Caritas parafialny i wszystkich parafian o poczęstowanie ich ciepłą herbatą i kromką chleba, tak jak to było w poprzednich latach.

3. W tym tygodniu od wtorku do piątku w kancelarii parafialnej w godzinach od 18.00 do 19.00 można się zapisać na przygotowanie do Bierzmowania. Jest jeszcze kilka osób z klas III gimnazjum, którzy do tej pory nie wpisali się na listę kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że Sakrament bierzmowania bez względu na to gdzie uczęszczamy do szkoły, to przyjmujemy go w swojej parafii.

4. W piątek – 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 17.00 – różaniec, po nim Msza święta i Apel Jasnogórski.

5. W sobotę, 14 października odbędzie się spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów: w Wysokim Kościele o godzinie 11.00, a w Piotrkowiczkach o godzinie 12.00. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa. Na to spotkanie zapraszamy również dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

6. Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszy świętej przed kościołem jest zbierana do puszek ofiara pieniężna na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność!

7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: Co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?; O świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Różańcowej prowadzi Was przez ten nowy tydzień!