XXVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

01.10.2017

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały ten miesiąc w kościele parafialnym i w Piotrkowiczkach (od poniedziałku do piątku) w tygodniu o godzinie 17.00 będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe, a po nim o godzinie 17.30 Msza święta. Natomiast w niedziele nabożeństwo różańcowe w Wysokim Kościele będzie po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego przychodzenia na to nabożeństwo dzieci, młodzież i wszystkich wiernych.

2. Wierni, którzy pobożnie pomodlą się na różańcu w kościele, w domu rodzinnym z całą rodziną mogą dostąpić odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami.

3. Informujemy, że od października kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku od godziny 18.00 do 19.00.

4. W środę, 4 października o godz. 18.30 na plebani będzie spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się modlić słowami Pisma Świętego i zgłębiać Jego treść.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek w kościele parafialnym o godz. 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Serdecznie zapraszamy wspólnotę Margaretek oraz Parafian i Gości.

6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w Piotrkowiczkach będzie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym.

7. W pierwszy piątek, 6 października w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami. W programie: o godz. 16.30 Spowiedź święta, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, o godz. 17.30 Msza święta z konferencją, a po niej spotkanie organizacyjne. Zapraszamy młodzież, która się już zapisała i tych, którzy jeszcze nie zdążyli wpisać się na listę przygotowania, a także inne osoby, które pragną przygotować się i przyjąć Bierzmowanie.

8. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę, tj. 8 października zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12.00 do kościoła parafialnego. Podczas tej Mszy świętej dzieci otrzymają poświęcone różańce.

10. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” W tym dniu po każdej Mszy świętej przed kościołem będzie zbierana do puszek ofiara pieniężna dla uzdolnionej młodzieży, której nie stać na studia. Prosimy o ofiarność na ten cel.

11. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy odchodzić:
w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów;
w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do nowego numeru lektury Gościa Niedzielnego oraz październikowego Małego Gościa Niedzielnego, który jest przeznaczony dla dzieci.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Joannę Marcinkiewicz z Machnic. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...