XXV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

24.09.2017

1. W dniu dzisiejszym przypada doroczny dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adoracja rozpocznie się wystawieniem Pana Jezusa po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym i zakończy przed rozpoczęciem Mszy świętej o godzinie 16.45. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich, aby przyszli adorując Pana Jezusa dziękując Mu za Jego Przenajświętszą obecność pośród nas oraz wypraszać łaski dla siebie, najbliższych i dla całej naszej parafii.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe, które będzie w Wysokim Kościele po Mszy świętej wieczornej, a w Piotrkowiczkach przed Mszą świętą o godzinie 17.30.

3. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych: w Piotrkowiczkach po Mszy o godz. 9.45 i w Wysokim Kościele po Mszy o godz. 12.00.

4. Po raz kolejny prosimy aby w tym tygodniu młodzież, która pragnie przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania przyszła się zapisać do kancelarii parafialnej od wtorku do piątku w godzinach od 19.00 do 20.00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana;
w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom składamy serdeczne życzenia: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

6. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego. A w nim m.in.: O małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo i czekają w samotności na powrót; O tym, że pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu i wiele innych bardzo ciekawym artykułów.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność i za wszelkie dobro! Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej towarzyszy w tym tygodniu wszystkim parafianom i gościom.

Salwatorianie