XXIV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY17.09.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W sobotę przypada wspomnienie świętego Ojca Pio z Pietrelciny. Po Mszy świętej wieczornej odmówimy przed relikwiami litanię do świętego Ojca Pio oraz będzie ucałowanie tych relikwii. Serdecznie zapraszamy.

2. W przyszła niedzielę, 24 września, przypada doroczny dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Adorację rozpoczniemy wystawieniem Pana Jezusa ukrytego po Mszy świętej o godzinie 12.00 w kościele parafialnym i zakończymy przed rozpoczęciem Mszy o godzinie 16.45. Bardzo gorąco zapraszamy i zachęcamy wszystkich, aby przyszli adorować Pana Jezusa dziękując Mu za Jego Przenajświętszą obecność pośród nas oraz wypraszać łaski dla siebie i dla naszej parafii. Zadbajmy aby Chrystus nie był osamotniony w naszym kościele.

3. W tym tygodniu – w sobotę zostanie o godzinie 17.00 odprawiona Msza święta w Pierwoszowie i w najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00.

4. Jutro, tj. w poniedziałek zapraszamy osoby należące do parafialnego Caritas na spotkanie na plebanię na godzinę 19.00.

5. Po raz kolejny prosimy aby w tym tygodniu młodzież, która pragnie przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania przyszła się zapisać do kancelarii parafialnej w godzinach od 19.00 do 20.00.

6. Bardzo gorąco dziękujemy Pani Teresie Kukułce oraz mieszkańcom Wysokiego Kościoła za udekorowanie i przygotowanie naszego kościoła parafialnego na dzisiejszą uroczystość odpustową.

7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
– w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W najnowszym numerze: O najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem; O huraganach, które pojawiają się coraz częściej i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie