XXIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

10.09.2017

1. W przyszłą niedzielę, tj. 17 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Kazania wygłosi i sumę odpustową o godzinie 12.00 salwatorianin Ksiądz Albert Poloczek superior z Wrocławia. W związku z tym jeszcze raz gorąco prosimy mieszkańców Wysokiego Kościoła o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość.

2. Z okazji odpustu nie będzie Mszy świętej w sobotę w Pierwoszowie o godzinie 17.00 i w najbliższą niedzielę w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

3. W środę 13 września zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 18.30 Msza święta, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski.

4. We wtorek i czwartek w kancelarii parafialnej od godziny 19.00 – 20.00 młodzież z III klas Gimnazjum może zapisać się na przygotowanie do przyjęcia w tym roku szkolnym Sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że sakrament ten przyjmujemy w swojej parafii. Jeżeli ktoś z bardzo ważnego powodu będzie przystępował do bierzmowania w innej parafii, to musi otrzymać pisemną zgodę swojego duszpasterza. Na to przygotowanie mogą się zgłaszać także inne osoby, które do tej pory nie przyjęły sakramentu bierzmowania.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii świętej odbędzie się w dniu 14 września, tj. w czwartek o godzinie 19.00 w salce przy kościele parafialnym. Prosimy aby wszyscy rodzice tych dzieci przybyli na to spotkanie.

6. W sobotę, 16 września odbędą się spotkania kandydatów, ministrantów i lektorów: w Wysokim Kościele o godz. 10.00 a w Piotrkowiczkach o godz. 11.00. Bardzo prosimy o przybycie na to spotkanie również tych, którzy chcieliby się zapisać na ministrantów, zarówno dziewczyny jak i chłopcy.

7. Po raz kolejny informujemy, że na apel Księdza Arcybiskupa Wrocławskiego organizujemy pielgrzymkę autokarową na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Archidiecezji w tym tygodniu, tj. 15-16 września. W tym roku ma ona szczególny charakter, bo jest związana z jubileuszem 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby przyszli się zapisać do wtorku w zakrystii i w kancelarii.

8. W naszej parafii powstała nowa grupa modlitewna Margaretka, której głównym celem jest modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej wspólnoty to jest proszony o kontakt z Ks. Robertem.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie