XXII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

03.09.2017

1. Jutro, tj. w poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w kościele parafialnym dla dzieci ze szkoły podstawowej, które uczęszczają do Wiszni Małej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Na tę Mszę świętą do kościoła dowiezie ich autobus szkolny, a po niej odwiezie do szkoły. Prosimy też rodziców aby dowieźli swoje dzieci swoimi pojazdami. Okazja do spowiedzi będzie od godziny 7.30. Dzieci, które będą uczestniczyły w tej Mszy świętej prosimy aby przyniosły ze sobą przybory szkolne, które zostaną poświęcone.

2. Za dwa tygodnie, tj. w niedzielę – 17 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W związku z tym prosimy mieszkańców z Wysokiego Kościoła o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tą uroczystość.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

4. W piątek, tj. 8 września obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej w obu kościołach poświęcimy ziarno na zasiew.

5. W święto Narodzenia NMP w Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie klerycy odnowią swoje śluby czasowe i złożą wieczyste śluby zakonne. Prosimy Was abyście w swoich modlitwach pamiętali o nich.

6. W tym tygodniu we wtorek i w czwartek w kancelarii parafialnej w godzinach od 19.00 do 20.00 prosimy aby młodzież z gimnazjum, która pragnie w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania przyszła się zapisać. Przypominamy, że przygotowanie do tego sakramentu odbywa się we własnej parafii. Jeśli ktoś chce przygotowywać się do przyjęcia bierzmowania w innej parafii (np. tam, gdzie chodzi do szkoły) musi otrzymać pisemne pozwolenie od swojego proboszcza.

7. Na apel Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na czuwanie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej naszej Archidiecezji w dniach 15-16 września. W tym roku ma ona szczególny charakter, bo jest związana z jubileuszem 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Osoby chętne na ten wyjazd prosimy aby zapisywali się w zakrystii i w kancelarii. Szczegółowe informacje u Księdza Roberta.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po adoracji zmiana tajemnic różańcowych.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Po wakacyjnej przerwie można też zakupić Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wszelkie dobro! Życzymy Wam błogosławionego tygodnia.

Salwatorianie