XXI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

27.08.2017

1. W dniu dzisiejszym w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej o godzinie 15.30 w kościele parafialnym zostanie wykonany spektakl z racji Wrocławskiego Roku Jadwiżańskiego i Roku św. Alberta pt. „Być dobrym jak chleb”. Wystąpią aktorzy: Jerzy Trela i Wojciech Trela, Sylwia Strugińska – sopran, Andriy Nakonechnyj – trąbka i Nadiya Velychko – organy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

2. Od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00. 12.00 i 16.45; w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45 i 18.00; w Wiszni Małej o godzinie 11.00. Natomiast w Pierwoszowie w sobotę o godzinie 17.00.

3. Od września kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku po Mszy świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

5. W pierwszy piątek września od godziny 9.00 z posługą sakramentalną odwiedzimy ludzi chorych i starszych z naszej parafii. Prosimy rodzinę i sąsiadów o poinformowanie chorych i ludzi starszych o tej zmianie.

6. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek w obu kościołach będzie pół godziny przed Mszą świętą. W tym dniu prosimy aby przyszły do spowiedzi dzieci, które 4 września rozpoczną nowy rok szkolny.

7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Informujemy, że ofiara zbierana do puszek w zeszłą niedzielę na apel o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic wyniosła 1650 złotych. Została przekazana do Caritas Polska. Za ten dar serca jeszcze raz składamy Wam serdeczne Bóg zapłać!

9. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 17 września będziemy obchodzili odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Suma odpustowa zostania odprawiona o godzinie 12.00.

10. Osoby, które zapisały się na dwudniowy wyjazd autokarowy do Gietrzwałdu prosimy aby w piątek – 1 września o godzinie 23.50 byli obecni przy krzyżu w Wysokim Kościele. Wyjazd będzie o godzinie 24.00. Jeśli są jeszcze chętni na ten wyjazd to prosimy do jutra, tj. poniedziałku by przyszli zapisać się na plebanię.

11. W dniach 15/16 września odbędzie się pielgrzymka wiernych i duchowieństwa naszej Archidiecezji na Jasną Górę. W tym roku ma ona szczególny charakter, bo jest związana z jubileuszem 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej. Pielgrzymka rozpocznie się 15 września, w piątek o godz. 18.30 Mszą świętą pod przewodnictwem naszego metropolity Abpa Józefa Kupnego, następnie modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski, indywidualne czuwanie, o północy Pasterka Maryjna pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego, indywidualne czuwanie do rana, godzinki ku czci NMP i zakończenie o godz. 6.00 Mszą świętą pod przewodnictwem ks. Bpa Jacka Kicińskiego. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy. Dla osób, które nie dadzą rady czuwać całą noc istnieje możliwość zamówienia noclegów. Zapisy w zakrystii i w kancelarii, informacje u ks. Roberta.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest płyta DVD z filmem pt. Misja.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie