XX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

20.08.2017

1. W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii Gminne Dożynki. Rozpoczęcie Mszą świętą Dziękczynną w kościele parafialnym w Wysokim Kościele o godzinie 14.00, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszych wiosek. Po Mszy będzie przemarsz Korowodu Dożynkowego na teren boiska sportowego w Wiszni Małej. Szczegółowy plan dożynek dostępny jest na wywieszonych plakatach przy kościołach i na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Wiszni Małej.

2. W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w przyszłą niedzielę 27 sierpnia o godzinie 15.30 w kościele parafialnym zostanie wykonany spektakl z racji Wrocławskiego Roku Jadwiżańskiego i Roku św. Brata Alberta pt. „Być dobrym jak chleb”. Wystąpią: aktorzy Jerzy Trela i Wojciech Trela, Sylwia Strugińska – sopran, Andriy Nakonechnyj – trąbka, Nadiya Velychko – organy. Scenariusz napisała Anna Drela. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
– we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
– w czwartek – święto św. Bartłomieja, Apostoła

4. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

5. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się do wtorku na organizowaną pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 200 złotych. W tym tygodniu w środę 23 sierpnia w świetlicy przy kościele parafialnym o godzinie 19.00 będzie spotkanie z osobami chętnymi na ten wyjazd. Prosimy też o przyniesienie podanej kwoty i swojego peselu.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Salwatorianie