XIX NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY13.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Ponieważ jest to uroczystość nakazana (obowiązkowa) Msze święte będą w tym dniu odprawiane według porządku niedzielnego. 
W tą największą Maryjną uroczystość, pod koniec każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wianki ziół, roślin zielonych i kwiatów.

2. Składka z tej uroczystości przeznaczona zostanie na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę jaką złożycie na ten zaszczytny cel już dzisiaj składamy Wam serdeczne Bóg zapłać!

3. Zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się na organizowaną pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Jest jeszcze dużo miejsc wolnych. Koszt pielgrzymki 200 złotych. Prosimy o wpłacanie też powyższej kwoty, ponieważ w tym tygodniu, w którym jest zarezerwowany nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki.

4. W ubiegłą niedzielę osoby należące do parafialnego Caritas zebrali 450 złotych na wyposażenie plecaków szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących z naszej Parafii. W sumie z dwóch niedziel 1165 złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy.

5. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
– w czwartek – wspomnienie św. Jacka, kapłana

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.


Zachęcamy do lektury zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Salwatorianie