XVIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY06.08.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W dniach 1-3 września (piątek – w nocy, sobota i niedziela) organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki 200 złotych. Cena zawiera między innymi: nocleg, obiadokolację, śniadanie, obiad i opłatę za przejazd. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy jeśli ktoś jest zainteresowany aby zapisał się do 20 sierpnia, ponieważ miejsce, w którym zarezerwowany jest nocleg i posiłki wymaga potwierdzenia i wpłacenia zaliczki do tego dnia. 

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej jest zbierana do puszek ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie tych plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich z naszej parafii. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W środę przechodziła przez naszą parafię XXXVII Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim osobom należącym do parafialnego Caritasu za przygotowanie kanapek, kompotu, zakupienie napojów i ugoszczenie przez nich wszystkich pielgrzymów oraz pozostałym parafianom, którzy przywieźli owoce i inne produkty żywnościowe dla nich na plebanię a także tym wszystkim, którzy okazali im gościnność na trasie pielgrzymki.

4. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
we wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów.

5. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.


Zachęcamy do zakupienia i czytania nowej lektury Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa.

Wasi Duszpasterze – Salwatorianie