XVII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY30.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień. Od wielu lat miesiąc trzeźwości. Bardzo zachęcamy i prosimy o podjęcie tego zadania wstrzemięźliwości od alkoholu.

2. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy pielgrzymów tak licznie zdążających na Jasną Górę, a szczególnie pielgrzymów z XXXVII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Wspólnie zanośmy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

3. W środę, tj. 2 sierpnia około godziny 15.00 będziemy mieli okazję po raz kolejny gościć pielgrzymów z Pieszej Wrocławskiej Pielgrzymki. Bardzo Was prosimy w imieniu swoim, głównego przewodnika pielgrzymki – ks. Stanisława Orzechowskiego aby tak jak w poprzednich latach przyjąć ich życzliwie, przygotowując dla nich poczęstunek i napoje przy kościele parafialnym i na trasie ich pielgrzymowania.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie pół godziny przed Mszą świętą w obu kościołach.

6. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Jutro, tj. w poniedziałek – 31 lipca odbędzie się spotkanie z osobami należącymi do parafialnego Caritas na plebanii o godzinie 19.00.

9. W najbliższą niedzielę, tj. 06 sierpnia po każdej Mszy świętej będzie zbierana po raz drugi ofiara pieniężna do puszek przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie plecaków w przybory szkolne dla dzieci z rodzin ubogich z naszej parafii. Prosimy Was o ofiarność!

10. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
we wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, proboszcza z Ars – patrona proboszczów.
Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny składamy życzenia: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i czytania nowego Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, oraz Gościom i Turystom, wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa! Szczęść Wam Boże!

Wasi Duszpasterze – Salwatorianie