XVI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY23.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja on pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem i bliźnimi oraz umocnieniu naszej wiary. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Zobowiązuje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście!"

2. Wszyscy, którzy – z różnych, poważnych powodów – nie mogą być na Mszy św. w niedzielę, mogą uczestniczyć w sobotniej Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30, która w naszym kościele parafialnym jest już Mszą św. niedzielną.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XVIII Tydzień Świętego Krzysztofa. Dlatego po zakończeniu obecnej Mszy Świętej nastąpi obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia samochodów i innych pojazdów. Serdecznie dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc dla nich o bezpieczeństwo na drogach i potrzebne łaski.

4. W liturgii obecnego tygodnia będziemy wspominać:
w poniedziałek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
we wtorek – święto Św. Jakuba Apostoła
w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
w sobotę – wspomnienie Św. Marty

5. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Wrocławską Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia 2017 roku i na parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu od 1 do 3 września 2017 roku.

6. Zachęcamy również do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. Niech one ubogacą nasz świąteczny wypoczynek.

7. Informujemy, że w dni powszednie jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych. Eucharystia ofiarowana w intencji żyjących, jak i za zmarłych jest dla nich pięknym i wartościowym darem.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy dar modlitwy i serdeczne życzenia, a Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

9. W ostatnim tygodniu odeszła do Pana w wieku 90 lat nasza Parafianka z Piotrkowiczek – pani Anna Reczyńska. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...


Z darem modlitewnej pamięci
Wasi Duszpasterze – SALWATORIANIE