XV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY16.07.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Przeżywamy wakacje; dla jednych jest to czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin, a dla innych czas wytężonej pracy na roli. Wszystkim życzymy dobrej pogody i obfitości Bożych łask, i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Ci, którzy – z różnych, poważnych powodów – nie mogą być na Mszy św. w niedzielę mogą uczestniczyć w sobotniej Mszy św. sprawowanej o godz. 18.30, która w naszym kościele parafialnym jest już Mszą św. niedzielną.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w XXXVII Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie w dniach od 2 do 10 sierpnia 2017 r. Zapisywać można się do końca lipca w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” we Wrocławiu, przy ul. Bujwida 51 lub w parafii.

3. W dniach 1 – 3 września 2017 roku organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt wynosi 200 zł, a chętni mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przy zapisie potrzebny jest numer PESEL.

4. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 615 zł na wyposażenie plecaków szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących z naszej Parafii, za co serdecznie dziękujemy.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele XVIII Tydzień Św. Krzysztofa, który w tym roku przeżywany jest pod hasłem: „Nieśmy Dobrą Nowinę Drogami Świata”. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 23 lipca 2017 r. po każdej Mszy św. będzie obrzęd pobłogosławienia i poświęcenia samochodów i innych pojazdów. Każdy kierowca otrzyma obrazek ze świętym Krzysztofem i modlitwą o szczęśliwą podróż. Ofiary składane przy okazji poświęcenia będą przeznaczone w całości na zakup pojazdów dla misjonarzy w krajach misyjnych. Za wsparcie tego pięknego dzieła serdeczne Bóg zapłać. W gablotach przed kościołem wywieszone są informacje dotyczące tego Tygodnia Św. Krzysztofa i akcji z tym związanych, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

6. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy religijnej. Prasa znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:
w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana, patrona Archidiecezji Wrocławskiej
w sobotę – święto św. Marii Magdaleny

8. Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, opieki świętych Patronów i Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu, a wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.


Wasi duszpasterze SALWATORIANIE