XIV NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

09.07.2017

1. Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego wypoczynku. Natomiast pracującym na roli, w gospodarstwach i sadach życzymy obfitych zbiorów i odpowiedniej pogody. Pamiętajmy, aby czas wakacji był okazją do pogłębienia więzi z Bogiem poprzez modlitwę i Eucharystię.

2. W czasie wakacji zapraszamy na Msze Święte, które w naszej Parafii odprawiamy: w Wysokim Kościele o godz. 8.00 i 12.00; w Piotrkowiczkach o godz. 9.45 i w Wiszni Małej o godz. 11.00.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej przedstawiciele parafialnego zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek na wyposażenie plecaków szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin naszej Parafii. Za dar Waszego serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W najbliższy czwartek, 13 lipca 2017 roku zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 Msza Święta, a po niej Różaniec i Apel Jasnogórski.

5. W rozpoczętym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
we wtorek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
w środę – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika
w czwartek – wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
w sobotę – wspomnienie Św. Bonawentury, bpa i Doktora Kościoła

6. W ostatnim tygodniu czerwca grupa 23 ministrantów i lektorów wraz z rodzicami i opiekunami przebywała na wakacyjnym wypoczynku. Za Waszą ofiarę na ten cel w kwocie 1 398 zł serdecznie dziękujemy.

7. W dniach 1 – 3 września 2017 roku organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu. Koszt wynosi 200 zł, a chętne osoby mogą się zapisywać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

9. Wspólnocie Matek Różańcowych z Piotrkowiczek dziękujemy za zakupienie do ich kościoła pięknych doniczkowych kwiatów.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, a Solenizantom i Jubilatom obecnego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana w wieku 68 lat nasz Parafianin Ryszard Przygoda z Piotrkowiczek. Pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00 w kościele. Zmarła również Matylda Kupny, mama naszego Metropolity Wrocławskiego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek...

Błogosławionego tygodnia
Wasi duszpasterze SALWATORIANIE