XIII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

02.07.2017

1. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Bóg Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. Przypominamy, że na czas wakacji zostały odwołane Msze święte:
– w Pierwoszowie w soboty o godzinie 17.00
– oraz w niedziele w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00

4. Informujemy, że w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna jest czynna w środy i w piątki po wieczornej Mszy świętej w godzinach od 19.00 do 20.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy świętej odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

6. W pierwszy piątek będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w obu kościołach pół godziny przed Mszą świętą.

7. W dniach 2-10 sierpnia wyruszy na Jasną Górę XXXVII Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Zapisy do końca lipca w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” we Wrocławiu, ul. Bujwida 51 lub w parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce!

8. Informujemy, że w tym roku otrzymaliśmy z Archidiecezjalnego Caritasu plecaki przeznaczone dla dzieci z rodzin ubogich w naszej parafii. W związku z tym w najbliższą niedzielę, tj. 9 lipca po każdej Mszy świętej będzie zbierana ofiara pieniężna przez osoby należące do parafialnego Caritas na wyposażenie tych plecaków w przybory szkolne dla tych dzieci. Druga taka zbiórka będzie miała miejsce 6 sierpnia. Prosimy Was o ofiarność na ten cel.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła;
– w czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w sobotę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

10. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zapraszamy do zakupienia i czytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Szachnowskiego byłego naszego parafianina. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...