XII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY

25.06.2017

1. Rozpoczęły się wakacje. Są one okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno naszej ziemi ojczystej przemawia do nas sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Jednocześnie gdziekolwiek będziemy wypoczywać nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, która jest źródłem ożywczej łaski. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym z nas dokonuje nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami pragniemy Wam przekazać kilka informacji: W wakacje (lipiec i sierpień) w parafii będzie tylko jeden kapłan, który w niedziele może odprawić najwyżej cztery Msze święte. W naszej parafii jest wiele ludzi starszych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła parafialnego, dlatego w tym roku zamiast wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym będzie Msza święta w Wiszni Małej. Msze święte w wakacje będą więc sprawowane w następującym porządku:
– w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00
– w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45
– w Wiszni Małej o godzinie 11.00
Nie będzie więc Mszy świętej: w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 oraz w soboty w Pierwoszowie o godzinie 17.00.
Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.

4. W okresie wakacyjnym, tj. od 1 lipca w sobotę Msza święta wieczorna o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą tylko dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

5. Również w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy i w piątki od godziny 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii. W związku z tymi zmianami prosimy Was o wyrozumiałość i przekazanie tych informacji innym!

6. W najbliższą niedzielę, tj. 2 lipca w związku ze zmianą odprawiania Mszy świętych intencja, która została zamówiona na godzinę 16.45 zostanie odprawiona o godzinie 12.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci, w którym jest najnowsza płyta zespołu Arka Noego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Trokiel z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie