XII NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY25.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Rozpoczęły się wakacje. Są one okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno naszej ziemi ojczystej przemawia do nas sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Jednocześnie gdziekolwiek będziemy wypoczywać nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej, która jest źródłem ożywczej łaski. Zaproszeni są wszyscy. Bóg w każdym z nas dokonuje nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. 

2. Msze święte w dni powszednie celebrujemy o godzinie 18.30 – w kościele parafialnym przez cały tydzień, w Piotrkowiczkach tylko w piątek o godzinie 17.30.

3. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami pragniemy Wam przekazać kilka informacji: W wakacje (lipiec i sierpień) w parafii będzie tylko jeden kapłan, który w niedziele może odprawić najwyżej cztery Msze święte. W naszej parafii jest wiele ludzi starszych, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła parafialnego, dlatego w tym roku zamiast wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym będzie Msza święta w Wiszni Małej. Msze święte w wakacje będą więc sprawowane w następującym porządku:
– w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 i 12.00
– w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45
– w Wiszni Małej o godzinie 11.00
Nie będzie więc Mszy świętej: w Wysokim Kościele o godzinie 16.45 i w Piotrkowiczkach o godzinie 18.00 oraz w soboty w Pierwoszowie o godzinie 17.00.
Powrócimy do nich po wakacjach, tj. we wrześniu.

4. W okresie wakacyjnym, tj. od 1 lipca w sobotę Msza święta wieczorna o godzinie 18.30 w Wysokim Kościele będzie sprawowana z formularza niedzielnego. Ta Msza święta zastępuje niedzielną Mszę świętą tylko dla tych wiernych, którzy z bardzo ważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.

5. Również w miesiącu lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy i w piątki od godziny 19.00 do 20.00. Natomiast w sprawach naglących (np. pogrzeb, wizyta u chorego) można kontaktować się poza podanymi dniami i godzinami urzędowania kancelarii. W związku z tymi zmianami prosimy Was o wyrozumiałość i przekazanie tych informacji innym!

6. W najbliższą niedzielę, tj. 2 lipca w związku ze zmianą odprawiania Mszy świętych intencja, która została zamówiona na godzinę 16.45 zostanie odprawiona o godzinie 12.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu od godziny 9.00 odwiedzimy chorych i ludzi starszych z naszej parafii.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii będziemy obchodzić: w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


Zapraszamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci, w którym jest najnowsza płyta zespołu Arka Noego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henrykę Trokiel z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wszelkie dobro! Niech błogosławieństwo Boże prowadzi Was przez ten nowy tydzień!

Wasi duszpasterze – Salwatorianie