XI NIEDZIELA

OKRES ZWYKŁY18.06.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. W kościele parafialnym codziennie do czwartku włącznie przez udział we Mszy świętej i procesji uwielbiamy Pana obecnego w Eucharystii. Procesje odbywają się po Mszy świętej o godzinie 18.30. Po nich odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i do sypania kwiatków i wszystkich wiernych. W czwartek będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd poświęcenia wianków. W Piotrkowiczkach poświęcenie będzie w piątek. 

2. We wtorek – 20 czerwca odbędzie się uroczystość nadania imienia „Małego Księcia” szkole podstawowej w Wiszni Małej. Z tej okazji o godzinie 10.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza święta, w czasie której zostanie poświęcony sztandar. Bardzo serdecznie zapraszamy na tą Mszę świętą wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników tej szkoły. Po Mszy świętej w czasie części oficjalnej zostanie też poświęcona na budynku szkolnym tablica.

3. W najbliższy piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30 i w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców zostanie odprawiona w kościele parafialnym w piątek, tj. 23 czerwca o godzinie 8.00. Od godziny 7.30 będzie możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty. Na tą Mszę świętą do kościoła dowozić będzie autobus szkolny. Po Mszy świętej zostaną dzieci odwiezieni tym autobusem do szkoły gdzie odbędzie się apel i otrzymają świadectwa szkolne.

5. Odpust z okazji świąt patronalnych naszych kościołów zostanie odprawiony w najbliższą niedzielę, tj. 25 czerwca. Suma odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piotrkowiczkach o godzinie 9.45, a w Wysokim Kościele ku czci Niepokalanego Serca NMP o godzinie 12.00. Po Mszach świętych będzie procesja wokół naszych kościołów. Msze odpustowe odprawi i Słowo Boże wygłosi salwatorianin Rektor naszego Seminarium Duchownego z Bagna Ksiądz Jerzy Madera. W związku z tym prosimy mieszkańców z Machnic o udekorowanie i przygotowanie kościoła parafialnego na tę uroczystość, natomiast z Mienic i z Piotrkowiczek kościoła filialnego.

6. W tym dniu na te Msze święte i udział w procesji prosimy o przyjście: dziewczynki do sypania kwiatów, liturgiczną służbę ołtarza, przedstawicieli do niesienia chorągwi i baldachimu oraz wszystkich wiernych o liczny udział. Z okazji święta patronalnego naszej parafii można zyskać odpust zupełny.

7. W niedzielę z okazji odpustu parafialnego nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00 w Wiszni Małej. Intencja, która została tam zamówiona zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 12.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego.

8. W ubiegłą niedzielę ministranci na swój wakacyjny wyjazd uzbierali 1123 złote. Za ten dar serca serdecznie Wam dziękujemy. W wakacyjnej akcji weźmie udział 23 ministrantów i lektorów. Do pełnej kwoty jeszcze trochę brakuje, dlatego jeśli ktoś chciałby wspomóc swoją ofiarą ministrantów, to może ją złożyć do puszki, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!


Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.