UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

11.06.2017

1. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to uroczystość nakazana, czyli taka, w którą każdy wierzący bierze udział we Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich do udziału w Eucharystii i procesji, podczas których będziemy dziękować Chrystusowi za Jego obecność wśród nas.

2. W tym dniu główne Msze święte zostaną odprawione: o godz. 9.00 w Piotrkowiczkach i o godz. 12.00 w Wysokim Kościele. Po nich wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice naszych wiosek. Dodatkowe Msze św. (już bez procesji) odprawimy wieczorem o godzinie 16.45 (w Wysokim Kościele) i o godz. 18.00 (w Piotrkowiczkach).
W Boże Ciało nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00 i 11.00.

3. Bardzo prosimy parafian z poszczególnych wiosek o wykonanie tradycyjnych ołtarzy i uporządkowanie ulic, którymi przejdzie procesja. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udekorowania domów obrazami, symbolami eucharystycznymi, flagami itp. Prosimy również, by w tym czasie nie parkować samochodów przy ulicach, którymi przejdzie procesja. Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe niech przyjdą na Mszę świętą i procesję w strojach komunijnych. Rodziców prosimy, aby przygotowali młodsze dziewczynki i komunijne do sypania kwiatków.

4. Oktawa uroczystości Bożego Ciała będzie trwała do następnego czwartku. Po Mszy św. wieczornej, codziennie (od piątku) odbywać się będzie procesja wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatków.

5. We wtorek – 13 czerwca o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza święta i poświęcenie krzyża w Mienicach przy krzyżu. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców tej miejscowości.

6. We wtorek, tj. 13 czerwca w kościele parafialnym o godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza święta, po której odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z racji roku Fatimskiego odmawiając cząstkę różańca przeplataną rozważaniami ku czci Matki Bożej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy!

7. Jak ogłaszaliśmy w zeszłą niedzielę w dniu dzisiejszym po Mszy świętej ministranci i lektorzy zbierają do puszek przed kościołem ofiary pieniężne na swój wakacyjny wyjazd w ostatnim tygodniu czerwca. Prosimy Was o wsparcie dla nich.

8. Informujemy, że ofiara zbierana do puszek w zeszłą niedzielę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie wyniosła 440 złotych.

9. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w sobotę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

Niech ta niedziela, a także nowy tydzień pełne będą Bożej Łaski. Niech Pan obdarzy Was pokojem!

Salwatorianie