ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017

1. Dzisiejsza uroczystość, Zesłanie Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w dniu jutrzejszym zostanie odprawiona w Piotrkowiczkach o godzinie 17.30, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.30. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2. Jutro, tj. w poniedziałek – 5 czerwca Ksiądz Dziekan Jerzy Olszówka zaprasza wszystkich do uczestnictwa we Mszy świętej w bazylice św. Jadwigi o godzinie 18.20, którą będzie transmitować Telewizja Trwam.

3. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie w kościele parafialnym (w tygodniu i w niedziele) po Mszy świętej wieczornej. W Piotrkowiczkach odprawiamy w piątki i w niedziele również po Mszy wieczornej.

4. Informujemy, że do końca czerwca jest odprawiana Msza święta o godzinie 17.00 w Pierwoszowie, na którą serdecznie zapraszamy mieszkańców tej miejscowości.

5. W tym tygodniu w sobotę – 10 czerwca dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami jadą autokarem na pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd o godzinie 6.00 spod krzyża w Wysokim Kościele.

6. Końcem czerwca chcemy zorganizować kilkudniowy wyjazd wakacyjny dla ministrantów i lektorów z naszej Parafii. Ponieważ koszty z tym związane są duże, dlatego ośmielamy się poprosić Was o wsparcie tej inicjatywy. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych ministranci będą zbierać do puszek ofiary na swój wakacyjny wyjazd. Jeśli by się znaleźli pojedynczy sponsorzy, to prosimy o kontakt z Księdzem Robertem. Za Wasz dar serca z góry dziękujemy, a ministranci i lektorzy wdzięczność będą spłacać wierną służbą przy ołtarzu.

7. Dzisiaj jest zbierana ofiara pieniężna do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy Was o ofiarność.

8. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

9. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze: Biskupi polscy odnowią 6 czerwca w sanktuarium na Krzeptówkach Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi; Premier Beata Szydło mówi o kapłaństwie swojego syna; Jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy i wiele innych bardzo ciekawych artykułów.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech duch świąt wielkanocnych pozostanie w Waszych sercach!

Salwatorianie