V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2017

1. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych dzieci, młodzież i wszystkich wiernych, które są odprawiane w obu naszych kościołach w tygodniu o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe w Wysokim Kościele po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną (17.30).

2. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.00 w kościele parafialnym 31 dzieci z trzeciej klasy szkoły podstawowej przystąpi po raz pierwszy do komunii świętej.

3. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością komunijną przyszły w tym dniu na Mszę św. do Wysokiego Kościoła na godz. 8.00, 12.00 i 16.45, a także do Piotrkowiczek na godz. 9.45 i 18.00 oraz do Wiszni Małej na godz. 11.00.

4. Spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych będzie w sobotę, tj. 20 maja o godzinie 15.30.

5. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby: w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00 oraz w czwartek o godz. 16.30 – próba generalna z rodzicami, którzy są bezpośrednio zaangażowani w czasie tej uroczystości. Obecność obowiązkowa!

6. Ze względu na małą frekwencję zostały na pewien czas zawieszone spotkania Grupy Biblijnej. Chcemy jednak, aby ta Grupa dalej się spotykała, dlatego wszystkich, którzy chcą rozważać Pismo Święte (dorosłych i młodzież) zapraszamy na spotkanie w środę, 17 maja o godzinie 19.00 na plebanię.

7. W czwartek, 18 maja o godzinie 19.00 w kościele parafialnym w Wysokim Kościele odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów. Jest ono związane z zaplanowaniem wakacyjnego wyjazdu, dlatego na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski
Wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą przeżywali swoje uroczystości życzymy szczególnego błogosławieństwa Bożego!

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego! W najnowszym numerze m.in.: O 100 rocznicy objawień Fatimskich; Jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?; To nie żart – w Belgii przyznano obywatelstwo robotowi i wiele innych ciekawych artykułów.

Dziękujemy za świadectwo wiary i okazane dobro! Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia!

Salwatorianie

Pozdro dla Bońka :P