IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2017

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich wiernych do liczniejszego udziału w nabożeństwie majowym, które jest odprawiane w tygodniu w obu kościołach: w Piotrkowiczkach o godzinie 17.00, a w Wysokim Kościele o godzinie 18.00. Po nabożeństwie jest odprawiana Msza święta (w Piotrkowiczkach od poniedziałku do piątku). W niedziele nabożeństwo majowe: w kościele parafialnym po Mszy świętej wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach pół godziny przed Mszą wieczorną.

2. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prosimy Was o modlitwę w tej intencji.

3. Informujemy, że w niedzielę – 21 maja 31 dzieci z trzecich klas ze szkoły podstawowej o godzinie 10.00 w kościele parafialnym przystąpi do pierwszej komunii świętej.

4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii świętej w tym tygodniu będą miały próby: w poniedziałek, we wtorek i w piątek o godzinie 16.00 w kościele parafialnym. Obecność dzieci w tych dniach obowiązkowa!

5. W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimy. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian do kościoła parafialnego o godzinie 18.30 na Mszę świętą, po której odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odmawiając cząstkę różańca przeplataną rozważaniami czci Matki Bożej. Na zakończenie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy!

6. Z racji zakończonej wizytacji kanonicznej w środę pragniemy złożyć podziękowania: Radzie Sołeckiej z Piotrkowiczek i z Mienic i wszystkim tym mieszkańcom, którzy przed wizytacją przyszły posprzątać salkę przy kościele, zrobili prządki wokół kościoła, udekorowali kościół i zaangażowali się w liturgię. Dziękujemy także Pani Teresie Kukułce i jej z rodziny za wysprzątanie wokół kościoła i udekorowanie kościoła parafialnego i służbę w zakrystii; Rodzicom młodzieży, która otrzymała sakrament bierzmowania za zakup kwiatów do udekorowania kościoła i trzech nowych kompletów lekcjonarzy do 2 kościołów i do kaplicy w Wiszni Małej jako dar ołtarza; tym wszystkim osobom działającym przy naszej parafii, którzy wraz z Panią Anią Kukułka przygotowały salkę przy kościele na spotkanie i przyszły na to spotkanie z księdzem biskupem; Panu Andrzejowi Klimukowi i jego żonie za przygotowanie salki w Wiszni Małej i otwarcie jej na przyjazd biskupa; całej Służbie Liturgicznej Ołtarza w obu kościołach, którzy aktywnie włączyli się w służbę na Mszach świętych; oraz tym wszystkim osobom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w tym dniu we Mszach świętych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
– w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Zachęcamy do zakupienia i przeczytania nowego numeru Gościa Niedzielnego!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierę Soter z Piotrkowiczek. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego i za wszelkie dobro! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia. Niech paschalna radość płonie w waszych sercach!

Salwatorianie