III NIEDZIELA WIELKANOCNA


30.04.2017

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W dniu jutrzejszym rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. W kościele w Piotrkowiczkach nabożeństwo majowe będzie w tygodniu o godzinie 17.00, natomiast w Wysokim Kościele o godz. 18.00. W niedziele – w kościele parafialnym po Mszy wieczornej, natomiast w Piotrkowiczkach o godz. 17.30. Drodzy Parafianie, starsi i młodsi znajdźcie czas, aby uczcić Matkę Bożą i polecić się Jej opiece uczestnicząc w tym nabożeństwie. 

2. Msze św. w dni powszednie w maju będą odprawiane w obu kościołach po nabożeństwie majowym (w Piotrkowiczkach Msza św. od poniedziałku do piątku).

3. Środa – 3 maja to uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczą, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jacek Kiciński z Wrocławia.

4. Wizytacja będzie miała następujący przebieg: w Wysokim Kościele o godzinie 8.00 wygłosi Słowo Boże. Następnie pojedzie do Piotrkowiczek na godzinę 10.00, gdzie odprawi Mszę świętą patriotyczną z okazji 3-go Maja. Po tej Mszy jest przewidziane odwiedzenie osoby chorej oraz nawiedzenie salki w Wiszni Małej. O godzinie 12.00 w Wysokim Kościele, gdzie po przywitaniu i sprawozdaniu przez Księdza Proboszcza odprawi Mszę świętą i wygłosi Słowo Boże. O godzinie 14.45 spotka się grupami parafialnymi w świetlicy przy kościele parafialnym. O godzinie 16.00 w czasie Mszy świętej udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży i z parafii z Kryniczna.

5. W związku z wizytacją w tym dniu nie będzie Mszy świętej o godzinie 11.00 w Wiszni Małej i o godzinie 18.00 w Piotrkowiczkach. Natomiast w Wysokim Kościele Msza po południu będzie o godzinie 16.00 (dla bierzmowanych) a nie o godzinie 16.45. Wszystkich parafian zapraszamy w tym dniu na Msze święte do południa do Wysokiego Kościoła i do Piotrkowiczek.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na zakończenie nabożeństwa w kościele parafialnym odmówimy litanię do świętego Ojca Pio i będzie ucałowanie relikwii.

7. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w obu kościołach będzie pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa majowego.

8. W pierwszą sobotę miesiąca od godziny 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną ludzi chorych i starszych z naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przypada pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po Mszach świętych będzie adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.

10. Informujemy, że ofiara zbierana w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz pomocy dla poszkodowanych w Syrii wyniosła 870 złotych i została przekazana do kurii.

11. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika; w sobotę – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i świętych patronów.


W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Ziajora z Wiszni Małej. Pomódlmy się teraz o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zachęcamy do zakupienia nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy Wam za wspólne świętowanie Dnia Pańskiego! Życzymy udanej niedzieli i pełnego Bożej łaski tygodnia!

Salwatorianie